Elbistan Devlet Hastanesine açılan yanık odası sevklerin azalmasına neden oldu

Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Akif Türk, hastanede açılmış olan yanık odasının bugüne kadar yüzlerce vatandaşın sağlığına kavuşmasını sağlandığını ve ilçe dışına sevklerin azaldığını açıkladı.

Genel 21.02.2019, 13:15 21.02.2019, 13:44
Elbistan Devlet Hastanesine açılan yanık odası sevklerin azalmasına neden oldu
banner257

Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Akif Türk, hastanede yaklaşık bir yıl önce açılan yanık odasının bugüne kadar yüzlerce vatandaşın sağlığına kavuşmasını sağlandığını ve ilçe dışına sevklerin azaldığını söyledi.

Türk, yaptığı açıklamada, halka sağlık hizmetlerini eksiksiz verebilmek adına hastanelerin kendisini sürekli yenileyerek yeni hizmetler sunmak için çalışmalar yaptığını belirtti.

Bu yeniliklerden birinin de 2018 yılı mart ayından itibaren hizmet vermeye başlayan yanık odası olduğunu dile getiren Türk, 5 yataklı yanık odasında bir genel cerrahi uzmanı ve üç hemşirenin görev yaptığını söyledi.

Yanık odasının bölge insanı için de önemli bir hizmet olduğunu ifade eden Türk, "Hastanemizde bugüne kadar tüm polikliniklerde yanık tanısıyla bin 138 hastaya, yanık polikliniğimizde ise 443 hastaya ayakta tedavi hizmeti verilmiştir. Yanık odasında 68 hastaya 414 gün yatarak tedavi hizmeti verilmiş olup, sağlıklarına kavuşmaları sağlanmıştır. Yanık odasının açılması ile birlikte yanık sevklerini azaltarak halkımıza kendi memleketinde hizmet alma şansını sağlamaktayız. Ayrıca yanık odasının yanık ünitesi olarak hizmet vermesi için gerekli çalışmalar ve başvurular yapılmıştır." diye konuştu.

Yanık odası sorumlu doktoru Op. Dr. Uğur Kılınç ise yoğun bakım ihtiyacı olan hastalar ve yeni doğan yanık hastaları dışında hemen hemen tüm yanık hastalarının bakım ve tedavilerini yapabilecek düzeyde bilgi, birikim, tecrübe ve teknik imkana sahip bir ekiple çalıştıklarını kaydetti.

Yorumlar (1)
Maraşlı 2 yıl önce
Maraştaki en iyi doktorlar Tıp fakültesinde.
banner255
13°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:36
Güneş 05:14
Öğle 12:34
İkindi 16:24
Akşam 19:43
Yatsı 21:14