Kahramanmaraş polisi tarafından denetimler arttırıldı!

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başta ticari araçlara yük ve yolcu taşımacılığı yapan tüm araçlarda lastik diş derinliği kontrolü yapıldı.

Genel 28.12.2020, 17:56
Kahramanmaraş polisi tarafından denetimler arttırıldı!
banner257

Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüse Terminali içerisinde yer alan polis kontrol noktasında Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başta şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar olmak üzere tüm araçlar üzerinde lastik diş derinliği kontrol uygulaması yapıldı. Çoğunlukla sürücülerin kurallara uyduğu, durdurulan sürücülere de yeni lastik takmanın yararları konusunda da bilgilendirme yapıldığı gözlemlendi. "Can ve mal güvenliği açısından oldukça önemli" Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Baş Komiseri Kerim Anıt , yaptığı açıklamada uygulamanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren denetimlerin devam ettiğini belirterek, "Sürücülerin daha güvenli bir yolculuk yapması için elimizden geleni yapıyoruz. Soğuk hava şartlarında, karlı ve buzlu yollarda güvenli bir trafik ortamının sağlanması, uygunsuz lastik kullanımından kaynaklı trafik kazalarının ve trafik kazalarından kaynaklı ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi maksadıyla 'kış lastiği denetimi' kontrollerini yapıyoruz. Lastiklerinin sağlıklı olması sürücülerin can ve mal güvenliği açısından oldukça önemli. Biz de bu durumu kendilerine anlatıyoruz” ifadelerini kullandı. Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş'ta da devam ediyor.

Yorumlar (3)
ökkeş 3 hafta önce
işçi servislerini denetleseniz kalabalık hemde çoğunun evrakları eksik
muhammed 3 hafta önce
devlete para lazım oldugunda miilete ceza yazarak topluyor... vayy canınaa
Yolcu 3 hafta önce
Denetlemeleri anladık da insanları pusuya düşürür gibi çarşının ortasına radar koyup yaya yolunda durmadın diye ceza yazmak ve yazdırmak etik mi?
açık
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:13
Güneş 07:37
Öğle 12:48
İkindi 15:27
Akşam 17:49
Yatsı 19:09