Kahramanmaraş'ta Eshab-ı Kehf Cami Külliyesi 5 yıl sonra hizmete açıldı!

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde Eshab-ı Kehf Cami Külliyesi hizmete açıldı.

Genel 12.04.2021, 17:27
Kahramanmaraş'ta Eshab-ı Kehf Cami Külliyesi 5 yıl sonra hizmete açıldı!
banner257

İlçenin en büyük camisi olma özelliğiyle göz dolduran cami Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyor.

Aynı anda 2 bin kişinin ibadete edebileceği camide İlçe Müftüsü Hayrullah Balta'nın kıldırdığı namaz ile ilk ibadet gerçekleştirildi.

Balta, çıkışta gazetecilere, büyük emekler sonucu caminin ramazan ayı öncesi ibadete açılmasının sevincini yaşadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Kalıcı bir eser ilçemize kazandırıldı. İslam kültüründe caminin temel bir işlevi vardır. Onun için camimiz sadece bir cami değil aynı zamanda bir külliye hüviyetini taşıyor. İçerisinde Kuran kurslarımızın verileceği, gençlerimizin faydalanabileceği kütüphane, aile rehberlik bürosu ve çocuk oyun odasının bulunduğu bir yaşam merkezi olarak inşa edildi. Buradan 7'den 70'e herkes istifade edebilecek. Gelecek nesillerimize aktaracağımız bir miras oldu. Büyük bir emekle buralara gelindi. Afşinimize hayırlı olsun."

Müftü Balta, ibadete açılan caminin çevre düzenlemesi ve diğer eksikliklerinin giderilmesinin ardından resmi açılış töreni yapılacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar (2)
Irfan 4 hafta önce
Çok ihtiyaç vardı Allah razı olsun Emniyeti yik karakolu bim dükkanına taşı arsasına cami yap Afişinde cami ihtiyacı var ya Emniyet ve karakol olmasada olur ne gereği var diyanet daha çok önemli bu cami sayesinde 2 puan artmıştır oyunuz
ahmet 3 hafta önce
SELAM merh. avuç içi gadar yeri 5 sene de mi YAPMIŞLAR... Şehidin cenazesine geddiğimizde elbistan dönüşü uğradık.. yatsın SONUYDU her taraf PrOJÖKTÖRLE aydınlatılmıştı güneş gibi
15°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 09 Mayıs 2021
İmsak 03:47
Güneş 05:22
Öğle 12:34
İkindi 16:22
Akşam 19:36
Yatsı 21:04