KMTSO Başkanı Zabun; ''Güçlü bir sanayiye sahibiz''

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, güçlü bir sanayiye sahip olduklarını belirtti.

Genel 25.05.2019, 11:50
KMTSO Başkanı Zabun; ''Güçlü bir sanayiye sahibiz''
banner257

KAHRAMANMARAŞ Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, güçlü bir sanayiye sahip olduklarını belirterek, "Şehrimiz, 125 ülkeye ihracat yaparak, Avrupa başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde güçlü bir Türk markası olarak anılmaktadır" dedi.

KMTSO, geleneksel iftar davetini odanın bahçesinde gerçekleştirdi. Yemeğin ardından bir konuşma yapan KMTSO Başkanı Serdar Zabun, Türk iş dünyası olarak ülkenin milli hedefleri doğrultusunda hiç durmadan, yorulmadan çalışıp üreterek ihracat yaptıklarını söyledi. İş dünyasının 2018'i cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamı olan 168 milyar dolar ile kapattığını hatırlatan Zabun, şöyle konuştu:
 

"Bugün, Kahramanmaraş’ın da aralarında bulunduğu 17 şehrimiz 1 milyar doların üzerinde ihracat yapmaktadır. Türkiye’nin en güçlü sanayi merkezleri arasında yer alan şehrimiz, 125 ülkeye ihracat yaparak, Avrupa başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde güçlü bir Türk markası olarak anılmaktadır. Yapımı devam eden, tekstil, metal, gıda ihtisas organize sanayi bölgelerimizin yatırıma açılmasıyla birlikte Kahramanmaraş’ın üretim gücü çok daha artacak ve küresel ekonomide daha önemli bir aktör haline gelecek. Bizim en büyük hedefimiz, sanayileşmede ve özellikle katma değeri yüksek üretim bakımından ilk 10 şehir arasında yer almak. bunun için çok çalışıyoruz. ülkemize, devletimize güveniyoruz."

KMTSO'nun geleneksel iftarına Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Garnizon Komutanı Albay Adnan Köşker, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, daire amirleri ile siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Yorumlar (5)
Murat Gün 1 yıl önce
Güçlü olan sanayinin fakire fukaraya ne hayrı ver reyis dediğiniz adam zengini daha zengin fakiri daha fakir yapma peşinde isterse sanayi ve endüstri son seviyeye gelsin size yarar, emekçi yine alacağı üç kuruş asgari ücret
Marasli 1 yıl önce
Şehrimizin iş adamları zenginleşiyorda şehrimize yararı var mı bunun
edeler 1 yıl önce
bi garibanı çağırsaydınız burjuvalar
2019 1 yıl önce
2019 yılında ilimizde gerçekleşmesini istediğimiz konular :
1- istihdam ( kuzey ilçeler için )
2- tarım ve hayvancılık sorunlarının çözümü
3- turizm alanlarının tanıtımı ( esbabı kehf- başkonuş- hançer kanyonu)
4- ilçelere belediye otobüs seferleri
5- Yollar ( Andırın- Göksun ve Ilıca - Maraş
6- Eğitimde ilk onda yer almak
7- Alabalık kültürünün yaygınlaşması

Herkese teşekkürler
RAMAZAN P. 1 yıl önce
SENİN İSTEKLERİN HAYAL SEVGİLİ KARDEŞİM. 7 KM LİK KARAŞ- KILILI YOLU 7 SENEDE BİTİRİLDİ..KAHRAMANMARAŞ GÖKSUN YOLU 17 SENEDE BİTMEDİ. MEVCUT İKTİDARA BİR KEZ SARI KART GÖSTEREMEDİK Kİ ADAMLAR MARAŞ İÇİN ÇALIŞSINLAR. KEŞKE TESBİTLERİN GERÇEKLEŞSE.
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?