Bolu'da yabancı uyrukluların suyuna 10 kat zam yapılacak! Tanju Özcan faşist mi kahraman mı?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıkladı. Belediye bütçesinden yardımı kestikleri halde bile yabancı uyruklu kişilerin şehirden gitmediklerini söyleyen Özcan, ''Bu misafirlik çok uzadı. Bana 'faşist' diyecekler. Hiç umurumda değil" diye konuştu.

GÜNCEL 27.07.2021, 09:02 27.07.2021, 09:09
Bolu'da yabancı uyrukluların suyuna 10 kat zam yapılacak! Tanju Özcan faşist mi kahraman mı?
banner257
banner226

Bolu'da yaşayan yabancı uyruklu kişilerden 10 kat daha fazla su faturası ücretinin alınması planlanıyor. 

Özcan, yardımı kesmelerine rağmen yabancı uyrukluların Bolu'dan gitmediğini ifade ederek, "Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. 'İş yeri ruhsatı vermiyorum' diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik'' dedi.

Haftaya gerçekleşecek belediye meclisi toplantısında durumu değerlendireceklerini söyleyen Özcan, ''Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız” açıklamasında bulundu. 

'GİTSİNLER İSTİYORUZ, BU MİSAFİRLİK UZADI'

Yabancı uyruklu kişilerin gitmelerini istediklerini söyleyen Özcan, şöyle devam etti:

"Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara sınırlar açıldığında biz otobüsleri ücretsiz yapıp insan gönderdik. Şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin."

'BİRİLERİ BANA 'FAŞİST' DİYECEK, HİÇ UMURUMDA DEĞİL'

Zammın bütün yabancı uyruklu kişileri kapsayacağını açıklayan Özcan, haftaya gerçekleştirilecek olan belediye meclisi toplantısında bu kararı alacaklarını belirterek, "Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de sebebini de söylüyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana 'faşist' diyecek. Hiç umurumda değil" diye konuştu.

Yorumlar (18)
maraşlı 2 ay önce
suriyeliler ülkeyi yaşanmaz etti..Bizimkiler hala bunları getirene oy veriyor..O kadar rahatlar ki bu suriler kimse bişey de demiyor..
Hüseyin öksüz 2 ay önce
Maraş Belediyesi de örnek almalı
Ramazan 2 ay önce
Hani bunlar geçici sığınmacı statüsündeydi , 8 yıl önce böyle diyordu akp ? Adamlar ev sahibi oldu be neresi geçici bunların
hasan 2 ay önce
KAHRAMAN!
Ede 2 ay önce
Bundan 20 sene sonra ne olduğunu anlarsınız ama iş işten geçer
Vatandaş 2 ay önce
Doğru söze ne hacet
Tr 2 ay önce
Helal olsun be sana adam. Adamsın sen adamm
46 2 ay önce
Faşişt tabikide
Hayde 2 ay önce
Suriyeliler defolsun gitsin amma chpye gunahimi vermem la gunahimi bile rezil ederler
E 2 ay önce
Günahini verme zaten, kaldiramazlar
mustafa 2 ay önce
Faşist demek hafif kalır bunlar EBU CEHİLİN SOYUNDAN
Ramazan 2 ay önce
İran almıyor ,suudi arabistan almıyor ,bahreyn almıyor ,kuveyt almıyor, birlesik arap emirlikleri almıyor ,katar almıyor dünya 'da bir tek biz mi kaldık bakacak ?
Ömer 2 ay önce
Bu zevat kahramanlık peşinde ama ucuz kahramanlık ediyor kendisinden söz ettirmeyi başardı burdan kendine ekmek çıkmak gğndeme gelmek için yapmıştır cumhurbaşkanlığı konuşulurken kendinden bas eden yoktu kendisini gündemde tutmak için bu yolu seçti
Ömer 2 ay önce
Bu zevat ırkçı ve faşist kendisini beyaz türk yerine koyan zavallı cumhurbaşkanlığına bende burdayım demek istiyor
maraşlı 2 ay önce
DÜZGÜN KAMPLAR KURUP TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANACAKTI TÜM ÜLKEYE YAYILMAYACAKLAR KONTROL ALTINDA OLACAKLARDI HERHANGİ BİR OLAYA KARIŞAN SINIRDIŞI EDİLECEKTİ SURİYEDE GÜVENLİ BÖLGE ELDE ETMEK İÇİN ŞEHİT VERDİK O BÖLGELERDE OLMALARI GEREKİR TAMAM MİSAFİR AMA MİSFİRDE MİSAFİRLİĞİNİ BİLECEK
4646 2 ay önce
helal olsun bütün şehirlerde aynı davranış sergilenmezse ileride çok büyük sorunlar yaşayacağız
maraşlı 2 ay önce
başkan adam
Serkan 2 ay önce
Harabe evlerinizi kiraya verdiniz ucuz diye calistirdiniz dukkanlarinizi kiraladiniz bunlari sen ben sizler bizler hepimiz yaptik simdi suriyeliler gitsin bunlari yapmasaydiniz kamptan cikamaz hatta kacacak delik ararlardi bence defolsunlar gitsinler cikarin evinizden isyerinizden dukkanlarinizdan bak nasil gidiyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04