Kahramanmaraş'ta Corone tedbiri tüm etkinlikler iptal

Kahramanmaraş'ta corona virüsü tedbirleri kapsamında salonda yapılacak olan tüm etkinliklerin iptal edildiği ya da ertelendiği bildirildi.

GÜNCEL 11.03.2020, 18:24
Kahramanmaraş'ta Corone tedbiri tüm etkinlikler iptal

Kahramanmaraş'ta corona tedbirleri alınmaya devam ediliyor. Milli Eğitim Müdürlüğü bir yandan okulları dezenfekte ederken, diğer yandan salon taoplantılarını iptal ettiğini açıkladı.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sağlık tedbirleri nedeni ile tüm salon programları ilerki bir tarihe ertelenmiş ve dolayısıyla yarınki yapılacak olan İstiklal Marşı'nın Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı da ilerki bir tarihe ertelenmiştir."

KURUL KURULDU

Konuya ilişkin gazetecilere açıklama yapan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz: “Hem yerel de hem de bizim kendi imkanlarımızla taşradaki okullar dahil her yerde dezenfekte çalışmaları başlatıldı. Allah’a şükür şuan herhangi bir sorun yok. Bununla ilgili şuan bir kurul kurduk ve kurul gün gün, saat saat, dakika dakika nerede hani çalışmalar yapıldı eksik varmı bunlarla ilgileniyor. İnşallah hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadan bu süreci atlatacağız. Çalışmalarımız yoğun ve ciddi bir şekilde devam ediyor. “dedi.

Yorumlar (7)
Ömer Gül 4 hafta önce
Sayın Müdürüm bir çok okulun lavabolarında sabun yok. Lütfen tebdili kıyafetle bir gezin okulları çocuklar sabunları döküyor diye okul idareleri sabun bırakmıyor lavabolara.
Afşin 4 hafta önce
100-200 kadar müdürlerin bir araya gelmesinden korkan sayın İl Müdürü 1000 lerce çocuğu aynı ortamda tutmakta beis görmüyor. hayrola... çok başarılı bir yöntem bravo...
Eda 4 hafta önce
Çocuğum astım hastası okulların tatil edilmesinden yanayım kronik hastalar için tedbirler bir an önce alınmalı bizim okul neden dezenfekte edilmedi çok pis hijyen 0 siniflari kalabalık 1 inci sınıf zaten çok küçükler.
akif 4 hafta önce
sayın il milli eğitim müdürü okullarda sıvı sabun yokk haberin varmı.
Filiz tugsat 4 hafta önce
Okullarda temizlik denen birsey yok okullar pislik icerisinde
cimbom 4 hafta önce
onu bunu bilmemde benim çalıştığım okul gayet temiz
ulubatlı 4 hafta önce
Dostlar alışverişte görsün misali,birde şu söylenebilir.Guru guruya gadanı alım,paldır küldür yoluna ölüm derler; boş işlere.