Kahramanmaraş Valisi Coşkun'dan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

GÜNCEL 17.03.2021, 15:14
Kahramanmaraş Valisi Coşkun'dan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı
banner257

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Coşkun, mesajında, Türk tarihine adını altın harflerle yazdıran 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü ve Şehitler Günü’nü idrak etmenin onur ve gururunu hep birlikte yaşadıklarını vurguladı.

Çanakkale Zaferi, sonuçları itibariyle tarihin akışını ve her şeyden önemlisi Türk Milleti'nin kaderini değiştiren çok önemli bir zafer olduğunu belirten Coşkun, şunları kaydetti:

"Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü, milletin egemenlik ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Milleti'nin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Çanakkale Zaferi aynı zamanda tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Bu destan öyle bir inanç ve ruhla yazılmıştır ki sadece teknoloji üstünlüğünün ve sayısal gücün savaşı kazanmada neden tek başına yeterli olamayacağını da tüm dünyaya kanıtlamıştır. Bizler de Çanakkale'de yan yana yatan kahraman şehitlerimizden aldığımız güç ve inançla ülkemize yönelik her türlü fitne ve nifak girişimlerine karşı millet olarak tek yürek ve tek yumruk halinde vatanımıza sahip çıkmalı, birliğimizi ve kardeşliğimizi muhafaza etmeye dört elle sarılmalıyız. Millet olarak gelecek nesillere karşı en büyük sorumluluğumuz ise Çanakkale'deki direniş ve diriliş ruhunu diri tutarak hayatın her alanına yaymak, bu coğrafyada bir asır önce nelerin yaşandığını ve nasıl bir istiklal mücadelesinin yapıldığını anlatmaktır."

Yorumlar (3)
ömer fıstık 1 ay önce
ŞU CİHAN HARBİ NERDİR Kİ GÖRÜLMEMİŞ DÜNYADA EŞİ , EN GÜÇLÜ ORDULARIN YÜKLENİYORDU DÖRDÜ BEŞİ ... BU DİZELER ANLATIR ÇANAKKALEYİ ÖYLE ZOR ŞARTLARDA KAZNILMIŞ BİR ZAFERİ ALLAH BU ÜLKEYE NE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRSIN NEDE O GÜNLERİ ARATSIN İNŞALLAH SAYGILARIMLA
Kezban göl 1 ay önce
Sayin vali sizden ricam bu okullar çocuğum iki gün okula gitti şimdi ateşi var lütfen tekrar kapansın.
Mücallanın yılmazı 1 ay önce
Bu milletin üzerine çok oyun oynandı savaşlar yapıldı gün istikbal günü son ocağın yaşamaya artık başlayıp inleyen milletin artık huzur bulması dünyayı artık Türklerin yönetmesi lazım yahudi esaretinin artık bitmesi lazım
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Nisan 2021
İmsak 04:27
Güneş 05:52
Öğle 12:38
İkindi 16:18
Akşam 19:13
Yatsı 20:33