Kahramanmaraşlı damadın öldürüldüğü cinayette kan donduran ifade

Gaziantep'te kına gecesinde damadı Kahramanmaraşlı Eser Efsane´yi boğazından bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla 3 kişiyle birlikte gözaltına alınan M.G, ifadesinde cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti. M.G. cinayeti planladığını ve damadını ibret olması için öldürdüğünü söyledi.

GÜNCEL 22.09.2019, 20:18 06.01.2020, 21:54
Kahramanmaraşlı damadın öldürüldüğü cinayette kan donduran ifade
banner257

Kahramanmaraş´ta yaşayan Eser Efsane ile Gaziantep´te oturan Damla Efsane, yaklaşık 3 ay önce nişanlandı. Bir ay sonra da nikah masasına oturan çift, resmi olarak evlendi. Düğün için hazırlıklar yapılırken, iki aile düğün alışverişi nedeniyle tartıştı. Kız ailesi düğünden vazgeçince, birbirlerini seven çift, Kahramanmaraş’a kaçtı. Aile büyüklerinin araya girmesi üzerine Damla Efsane’nin ailesi düğün için izin verdi. Önceki gün kız evinin önünde kına gecesi düzenlendi. Gecede damat Eser Efsane boğazından bıçaklanarak öldürüldü, annesi Meryem Fidan ise ağır yaralandı.

Gaziantep'te kına gecesi kana bulandı! Gelinin yakınları damadı öldürdü

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili Damla Efsane’nin babası M.G’nin de aralarında bulunduğu 4 kişiyi gözaltına aldı.

`KIZIMIN YERİNİ SÖYLEMEDİKLERİ İÇİN ÖFKELİYDİM´

Emniyetteki ifadesinde cinayeti itiraf eden M.G., kaçırma olayının ardından Eser ve annesine kızının yerini söylemedikleri için öfkeli olduğunu belirterek, “Kendi aramızda nişan töreni yaptık, hatta resmi nikahta yaptık. Kızım ve Eser’in nişanlılık süreçleri normal ilerlerken, bundan 20 gün önce damadım Eser, kızımı gelinlik ve ev eşyası bakmak bahanesiyle Kahramanmaraş’a kaçırdı. Eşimle birlikte Eser’in en yakın arkadaşı olan S.K.’nin Kahramanmaraş’taki iş yerinin önünde beklemeye başladık. Eser’i ve kızımı görünce yanlarına gittik. Sonra Eser’in annesinin evine gidip konuştuk, zaman zaman tartıştık. Bana kızımın yerini bildiği halde bilmiyorum demesinden dolayı Meryem Fidan’a ve kızımı kaçırdığı için Eser Efsane’ye kızgın ve öfkeliydim” dedi.

`BIÇAĞI 1 HAFTA ÖNCE ALDIM, FIRSAT KOLLUYORDUM´

Evdeki konuşmada 20 Eylül’de kına, 22 Eylül’de düğün töreni için sözleştiklerini anlatan M.G, aslında Eser’i öldürmek için fırsat kolladığını ve anlaşmış gibi davrandığını ifade etti. M.G., suç aleti bıçağı bir hafta önce aldığını söyledi. Damadını kına gecesi ibret olması için öldürdüğünü anlatan M.G., “Eser’i kınada ibret olması amacıyla öldürmek için fırsat kolluyordum. Bunun için üzerime bir hafta kadar önce bir bıçak aldım. Kına boyunca fırsat kolladım, hatta bir ara damadım Eser’in yanında oturdum. Ancak ortam hareketli olduğundan eylemi gerçekleştiremedim. Saat 21.30 sıralarında kına yakıldı. Kına yakıldıktan sonra kızımla damadım oynadı. Oyun bittikten sonra kızım ve damadım kenara çekilmişlerdi. Ancak ayakta el ele tutuşmuş halde duruyorlardı. Ben uygun zaman olduğunu anladım ve damadım Eser’in arkasından yaklaştım” diye konuştu.

`ESER´E KİMSE KARIŞMASIN ONU BEN ÖLDÜRECEĞİM´

Belinden çıkardığı bıçakla Eser’i boğazından bıçakladığını itiraf eden M.G., Eser’i kafasında kurduğu plan doğrultusunda öldürdüğünü, hatta öncesinde yakınlarına, “Eser’e kimse karışmasın, onu ben öldüreceğim” dediğini söyledi.

Damadını öldürdüğü için pişman olmadığını söyleyen M.G. ile diğer 3 şüphelinin emniyetteki sorgusu sürüyor.

DHA

Yorumlar (8)
ADMİN 9 ay önce
EYİ BOK YEDİN.

SEVENLERİ NEDEN AYIRDIN.

SEN CEZA EVİNE OĞLAN MEZARA KIZINDA PSİKOLOĞA GİTTİ.

EYİMİ OLDU. 5 DAKİKALIK ERKEKLİK BİR ÖMRE BEDEL OLUYOR.
ALLAH YARDIM ETSİN.
Adalet 9 ay önce
Ne oluyor bizim insanlarımıza böyle. Basit bir nedenle insanlar cinayet işleyebiliyor. Park tartışması trafik tartışması vs. Bu tahammülsüzlük niye . Ülkeyi yaşanmaz hale getiriyor bu pisikopatlar.
Hanif 9 ay önce
Yıl olmuş 2019 cahiliye devri hala devam ediyor. Bir insan yavrusunun yuvasını yıkabilirmi , işte size alçaklığın en büyüğü ama yaptığı yanına kalıp içerde domuz gibi bizim paralarımızla beslenip çıkacak , yazıklar olsun idamı getirmeyenlere
Sefa 9 ay önce
Pazarcıklı kardeşlerimiz alışveriş için hergün Antep'e koşturmaya devam etsinler
Mehmet ay 9 ay önce
Insanlık olarak bitmişiz sevmek suçmu neyse kelimeler yetmez idam sart
Elif 9 ay önce
Hep iman eksikliğinden iyi mi oldu şimdi??!! InsAllah bi daha cikamazsin ordan
Ahmet zk 9 ay önce
İnsanlığımdan utanıyorum ...Ormanda hayvanlarla yaşamak bundan güzeldir herhalde.
Hakan 9 ay önce
İdam istiyor uz kısasa kısas yoksa bu pi. Ler çogalacak
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?