Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depremleri sebebiyle yarım kalan projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Binevler bölgesinin en işlek arterlerini kapsayan Binevler Bölgesi Cadde Yenileme Projesi’nde de son aşama olan refüj düzenleme ve asfalt çalışmalarına başlandı.

binevler_caddesi_2

Asrın felaketinde hasar alan ve yıkımına karar verilen binaların yıkımının tamamlandığı bölgelerdeki arterler asfaltlanıyor. Alparslan Türkeş Bulvarı’nda zemin hazırlığı tamamlanan kısımlar sıcak asfaltla buluşturuluyor.

binevler_caddesi_1

Asfalt, refüj düzenleme ve peyzaj uygulamalarının kısa süre içerisinde tamamlanmasıyla arterin yenilenen yüzüyle hizmete alınması hedefleniyor.

binevler_caddesi_9

Yenilenen Yüzüyle Hizmete Sunulacak

Çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Binevler Bölgesi Cadde Yenileme Projesi kapsamında bölgede deprem öncesinde yağmursuyu, kanalizasyon ve içmesuyu altyapı yenileme çalışmaları ile yürüyüş ve bisiklet yolunun imalatını ve caddenin aydınlatmasını tamamlamıştık. Sona geldiğimiz bu projemizde yaşadığımız afet sebebiyle eksik kalan kısımlar vardı. Şimdi tekrar bölgede çalışmalara başladık. Yıkım çalışmalarının tamamlandığı bölgelerin asfaltını atıyor ve refüj düzenlemelerini yapıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde son çalışmalarımızı da tamamlayarak Binevler bölgemizi yenilenen alt ve üstyapısıyla şehrimizin ve hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.