Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Online Trafik Yönetimi projesiyle Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonu'nda Yılın Ulaşım Projesi ödülünün sahibi oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Online Trafik Yönetimi projesi ile Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonu’nda Yılın Ulaşım Projesi ödülünün sahibi oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, akıllı şehir ve ulaşım projeleriyle herkesin beğenisini kazanıyor. Bu kapsamda, Büyükşehir tarafından hazırlanan Online Trafik Yönetimi projesi Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonu kapsamında “Yılın Ulaşım Projesi” ödülüne layık görüldü.

22 – 24 Şubat tarihleri arasında Ardahan Valiliği ev sahipliğinde yapılan etkinlikler, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yanı sıra Ardahan Valiliği, Ardahan Sanayi ve Ticaret Odası, Ardahan Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi ve Serhat Kalkınma Ajansı gibi birçok kamu kurumunun işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonu etkinliğinde değerlendirilen projelere toplamda 27 kategoride verilen 34 ödül sahiplerini buldu. Projelere takdim edilen ödüller, sürdürülebilir, erişilebilir, yönetilebilir ve şeffaf uygulamaları çağrıştıran Umut Işığı Ödülleri temasıyla verildi. Büyükşehir bünyesinde Trafik Yönetim Merkezi kontrolörleri tarafından uygulanmakta olan sinyalizasyon sistemleri ve kamera destekli trafik planlamacılığı gibi birçok uygulamayı içeren projeyle kazanılan ödül, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör adına Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya’ya takdim edildi.

'Şehrimize hayırlı olsun'

Piyade Uzman Çavuş Mahsun Şimşek şehit oldu Piyade Uzman Çavuş Mahsun Şimşek şehit oldu

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya ödül töreni ardından, “Kahramanmaraş’ımızı dünya standartlarında, metropollerde uygulanan erişilebilir ve sürdürülebilir uygulamalarla buluşturuyoruz. ‘ol medeniyettir ilkesi ile akıllı şehir projelerinin öncül adımlarının kontrollü ve iyi planlanmış bir trafik yönetiminden geçtiğini biliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’ün, kent planlamacılığı ve belediyecilik alanındaki vizyonu ve inovatif projelerimizle bunu sağlamayı amaçlıyoruz. Yılın Ulaşım Projesi ödülümüzün tüm Kahramanmaraş’ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” açıklamalarında bulundu.