Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Akif Bulut'un selama konuşmasından sonra İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman açılış konuşması yaparak şu ifadelere yer verdi:

"Pandemi döneminin olumsuzlukları, arkasından 6 Şubat depremleri sonucu inişli, çıkışlı bir süreci hep birlikte yaşadık, bugün özellikle bir arya gelelim, hem koordinasyonu sağlayalım, hem de senkronize bir şekilde yürüyelim istedik. Şuanda rehabilitasyonlar ve mts ‘lar hariç 11 ilçenin tüm özel kurum temsilcileri ile buradayız." diye konuşmasına başlayan İl Müdürü Kahraman daha sonra şunları dedi.

WhatsApp Image 2023-10-13 at 15.45.05

Bu şehre hizmet etmek için bir vücudun değişik organları gibi bir aradayız

Bakanlığımız birçok alanda mevzuat değişikliğine gitti, bundan sonrada ciddi mevzuat değişiklikleri olacak. Şuanda yaygın öğretimden tutun, hayat boyu öğrenmeden tutun, özel öğretimden tutun, her alanda değişlikler yapılmakta.

Kıymetli arkadaşlar biz bir bütünüz, eğitim adına özeliyle resmisiyle, yaygınıyla, örgünüyle bir bütünüz. Bu şehre hizmet etmek için bir vücudun değişik organları gibi bir aradayız. Herhangi bir organın birisinin sıkıntısı vücuda sirayet ettiği gibi, sizlerin birinin sıkıntısı da bizleri de zaman zaman bizleri üzebiliyor. Hepimizin niyeti üzüm yemek, bağcıyı dövmek gibi bir niyetimiz yok. Takdir edersiniz ki belirli kanunlar ve mevzuat kapsamında görevimi yerine getiriyoruz.

 Adalet ve hakkaniyet ölçülerine özen gösteriyoruz

Zaten bunun olmadığı yerde kaos olur ki, Zaten bu her işin tepe tekla olması demektir. Bundan dolayıdır ki biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak siz ilçelerden gelen talepleri makul ölçüler içerisinde sizin lehineze olacak şekilde bir tasarrufu ortaya koyuyoruz. Adalet ve hakkaniyet ölçülerine özen gösteriyoruz. A şahsına koyduğumuz tavır, B şahsı içinde geçerlidir. Sistematik ve kurumsallaşmı yapı, Milli Eğitim Bakanlığı olarak en çok biz hakkımızdır. Biz bu kurumsallığımızı en son deprem sürecinde ortaya koyduk. Hamdolsun bu günlere geldik ve asli işimiz olan eğitim-öğretim işimize döndük. Sağlıklı bir iletişi sağlamak, hem de uygulamada birliği oluşturmak adına, il Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim birimimiz sizleri bir araya getirmeyi amaçladı ve burada ki birlik hep birlik taşısın diye, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve ilgili birime bakan şube müdürlerimiz de buradalar.

Bizim hedefimiz A ilçesindeki uygulama ile B ilçesinde ki uygulama aynı olsun istiyoruz, ve bu dalga dalga 81 ilde aynı olsun, Türkiye olarak bir standardı ortaya koyalım " dedi.

WhatsApp Image 2023-10-13 at 15.45.05 (1)

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman'ın konuşmasından sonra, Özel Öğretimden sorumlu Müdür Yardımcısı Akif Bulut, sunu eşliğinde konuşmasına başladı.

"Her ne ad altında olursa olsun, eğitim ve öğretim sunmak amacıyla yürütülen faaliyetler Bakanlığın izin ve denetimine tabidir. Bu faaliyetleri yürütenler, özel öğretim kurumları için bu Kanunda öngörülen kurallara uymakla yükümlüdür." diye  giriş yapan Akif Bulut gündei gereği Kurumların reklamları ve karekod, sınıf mevcutları, Program ilavesi yapma, kanuna aykırı fiiler konuları ile bilgilendirme yaptı. katılımcılardan gelen ilgili sorulara açıklık getirdi.