Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, ulusal ve uluslararası medya mensuplarına yönelik bir program düzenledi. 21 ülkeden 150 uluslararası medya mensubu ile birlikte toplam 200 basın mensubu, deprem bölgesindeki son gelişmeler hakkında bilgi almak üzere Kahramanmaraş'a davet edildi. Bu etkinliğe katılan 36 basın mensubu, Kahramanmaraş Valiliği'nde düzenlenen toplantıda bilgilendirildi. Toplantıya, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer başkanlık ederken, bilgilendirme İl Afet ve Acil Durum Müdürü Tayfun Temur tarafından yapıldı.

photo1707059179

Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş'ta Belediye Meclis Üyeleri Adaylarını Açıkladı Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş'ta Belediye Meclis Üyeleri Adaylarını Açıkladı

"Ebrar Sitesi, Kahramanmaraş Depremleri Kapsamında Büyük Konut Projesine Dahil Edildi" Kahramanmaraş'ta 1400 kişinin hayatını kaybettiği depremlerin ardından, sembol isim olan Ebrar sitesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Azerbaycan hükümeti işbirliğiyle gerçekleştirilen 10.000 konut ve eşleri projesine dahil edildi. Toplantıda, afetten sonra şehre yapılan yatırım miktarının 7 milyar 171 milyon 789 lira olduğu belirtildi. 6 Şubat'ta Cumhurbaşkanı'nın katılacağı programda, 8122 kentsel kalıcı konutun ve 1167 kırsal köy tipi deprem evlerinin olmak üzere toplamda 9289 konutun teslim edileceği duyuruldu.

"Kahramanmaraş Valisi: Konteynerlerde 128 Bin Kişi Yaşıyor" Vali Ünlüer, yaptığı konuşmada, şu anda konteynerlerde 128 bin kişinin yaşadığını belirtti ve 6 Şubat'ta 9 bin 300 kalıcı ve deprem konutunun teslim edileceğini söyledi. Ayrıca, her ay devam edecek olan teslimatların Haziran veya Temmuz ayında tahmini olarak 30 bin konutun depremzedelere teslim edilmesi hedeflendiğini ifade etti. Vali, ilde 46 bin konutun yapılması planlandığını ve bu süreçte yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getirdi.