Asrın felaketinin yaşandığı 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerinden etkilenen Afşin'de deprem sonrası normalleşme için vatandaşa müjde niteliğinde olan açıklama, ilçe belediyesinden geldi. Afşin belediyesi yaptığı açıklamayla ilçede imar inşaa faaliyetlerinin başladığını ve imar ruhsatlarının verildiğini açıkladı.

Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Toki tarafından kalıcı konutların inşaasına başlamasından sonra, jeolojik etüt ve imar tadilatı çalışmalarını tamamlayarak, Şehircilik Bakanlığına gönderen Kahramanmaraş Afşin belediyesi, vatandaşların kişisel olarak (yerinde dönüşüm) depreme dayanıklı konutları inşaatına başlamasının önünü açan inşaat ruhsatı verme işlemlerini başlattı....

10 Kasım Cuma günü ilk temeller atılıyor
Afşin’de devletin Toki kanalı ile yaptığı kalıcı konutlar yükselirken bir yandan da vatandaşların ve müteahhitlerin konutları belirlenen kriterlere uygun olarak yapmaları sağlayacak inşaat ruhsatı verme işlemleri uygulaması başlatıldı. Böylelikle Afşin Belediyesi 6 Şubat depreminden etkilenen 11 il ve tüm ilçeleri arasında normalleşmeyi sağlayacak imar ve inşa çalışmalarının startını vermiş oldu...

Kahramanmaraş Jandarması Orman Yangını Önlemlerini Arttırıyor! Kahramanmaraş Jandarması Orman Yangını Önlemlerini Arttırıyor!

Başkan Mehmet Fatih Güven, “Verilen imar izni ile birlikte Toki binaları haricinde vatandaşların da müteahitler aracılığı ile kişisel yaptıracağı konutlar sayesinde yapılaşmanın hızla artmasının kira fiyatlarına da olumlu yönde etkisi olacağını biliyoruz. Afşin gibi zor kış koşullarına sahip ilçelerde konut krizinin çözümü konusunda verdiğimiz imar izni ile normalleşmenin daha hızlı olacağından şüphemiz yok" dedi.