Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur'an kurslarına katılımı artırmak, hafızlık eğitimini ve Kur'an-ı Kerim'i güzel okumayı teşvik etmek amacıyla hafızlık eğitimi verilen Kur'an kurslarında okuyan öğrenciler arasında Şırnak İlinde düzenlenen "Hafızlık Türkiye Finali Yarışması" yapıldı.

dd86340a-e1a3-459a-a15f-bb234efd8ae7

Bölgelerinde birinci olan 7 hafızın katıldığı final yarışması, Yeni Mahalle Geylani Camisi'nde gerçekleştirildi. Ezber, tecvit bilgisi ve güzel okuma gibi kriterlere göre değerlendirme yapılan yarışmada Kahramanmaraş'tan Yusuf Eren Gülmez birinci, İstanbul'dan Abdulsamet Gün ikinci ve Elazığ'dan Muhammed Mustafa Selami üçüncü oldu.

DÜNYA İKİNCİSİ DE AYNI KURSTAN

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Müftü Muhammed Gevher yatılı Hafızlık Kur’an Kursu başarıdan başarıya imza atıyor. Geçtiğimiz yıllarda da bir çok şampiyon çıkaran Kuran Eğitim Merkezi bu yılda yine başarılarıyla göz doldurdu.

Hafızlık Türkiye Finali Yarışmasında Kahramanmaraş'tan Yusuf Eren Gülmez birinci olurken diğer yandanda aynı kurstan geçtiğimiz yıllarda mezun olan Mehmet Ali Sarıtürk Hırvatistan da yapılan Kur’an-ı Kerimi  güzel okuma yarışmasında Dünya İkinci oldu.

0d21b7eb-8b28-4db1-9250-25e1b00ebbda

Kurs Müdürü Selahattin Akkurt Şırnak İlimizde yapılan hafızlık Türkiye finalinde birinci olan öğrencisi Yusuf Eren Gülmez ile Hırvatistanda yapılan Kur’an-ı Kerimiz Güzel okuma yarışmasında Dünya ikincisi Mehmet Ali Sarıtürk’ü tebrik etti. Akkurt; “Öğrencilerimizin yetişmesinde büyük emeği olan başta hocası Seyfettin Yeniceye, desteklerini hiç bir zaman kesmeyen Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekine, Onikişubat İlçe Müftüsü Süleyman Yavuza ve hayır sahibi kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum”dedi.