16 Kasım 2023 tarih ve saat 10.30'da açık artırma ile satışı yapılacak arsalar için bilgilendirme yapıldı. 24 ay vadeli KDV'den muaf, yüzde 25 peşinatlı satılacak arsalar için aranan şart, depremzede olması gerekiyor.

Satışa çıkan arsalar için ikamet şartı bulunmakta olup, online katılım da sağlanabilecek. Satışlarda KDV muafiyeti ve uygun ödeme koşulları sunulacak.

İlk Kez Açıklandı: Kahramanmaraş Depremi İç İçe Girmiş 3 Ayrı Sarsıntı! İlk Kez Açıklandı: Kahramanmaraş Depremi İç İçe Girmiş 3 Ayrı Sarsıntı!

Bakanlığın satışa çıkardığı yatırımlık 245 muhtelif arsa KDV'den muaf olacak. Kanuni faizin uygulanacağı satışlarda tutarın yüzde 25'i peşin olacak, kalan tutara ise 24 ay vadeyle yapılacak.

Açık artırma toplantısına katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler katılım teminatı olarak toplantı öncesinde; Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş'nin Halk Bankası Halkalı Şubesi IBAN nolu TL hesabına talip oldukları her taşınmaz için katılım teminatı ödemek zorunda. Arsalar 83.000 TL ile açık artırma ile satışa sunulacak.