Onikişubat ilçesindeki Nuri Pakdil Ortaokulunda görev yapan Müdür Yardımcısı Feriz Çiçek ve öğrencileri, farkındalık oluşturmak amacıyla tasarladıkları eşyaları 'geri dönüştürüyoruz' teması ile depremden sonra yeniden kolları sıvayarak üretime başladılar.

WhatsApp Image 2023-05-04 at 15.49.14 (1)
Çalışmalarında "hiçbir şey çöp değildir, atma değerlendir" mantığıyla kağıt, plastik ve cam şişeleri her türlü atık malzemeleri emek, sabır ve sevgi dokunuşları ile ileriye dönük tekrar kullanım hale getirmeye çalışan öğretmen ve öğrencileri, yüzlerce eser üretti.

WhatsApp Image 2023-05-04 at 15.49.14
Rengarenk malzemelere dokunuşlar yaparak, deprem sonrası oluşan çok sayıdaki atık materyalleri geri dönüşüm sayesinde ekonomiye kazandırıyorlar.

WhatsApp Image 2023-05-04 at 15.49.15
Geri dönüşüm projesini yeniden başlatmak için atölyede eğitime başlayan Feriz Çiçek, şunları söyledi: Deprem sonrası geri dönüşüm atölyemizi faaliyete geçirdik. Kullandığımız malzemeler kağıt, pet şişe cam, batık malzemeleri geri atık malzemeleri tekrar kullanır hale getirerek hem çevreye katkıda bulunuyoruz, hem zaman geçiriyoruz, hem de üretiyoruz. Her şey daha güzel osun. Geleceğe umutla bakıyoruz.”