Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı boyunca Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerin ücretsiz ulaşım hizmeti vereceğini açıkladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı dolayısıyla anlamlı bir çalışmayı daha hayata geçiriyor. Bu kapsamda alınan karar doğrultusunda Ramazan Bayramı boyunca Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler ücretsiz ulaşım hizmeti verecek. 2 Mayıs Pazartesi bayramın birinci günü başlayacak uygulama, 4 Mayıs Çarşamba günü saat 23.59’a kadar devam edecek. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Şehir içi ulaşımda kullanılan Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler Ramazan Bayramı boyunca vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet verecektir” ifadelerine yer verildi.  

OTOBÜS BULUNAMIYOR ŞİKAYETİ

Ancak daha önceki yıllarda da bayramlarda ücretsiz olan Belediye otobüsleri ile ilgili çok yoğun şikayetler geliyordu. Büyükşehir Belediyesinin her ay yaklaşık 15 bin lira destek verdikleri özel halk otobüsleri ücretli olmaya devam ederken, vatandaşlar ücretsiz olan Belediye otobüslerini bulmakta zorlanıyorlar.  Vatandaşlar çalışan Belediye otobüs sayıları ile sefer saat ve sayılarının azaltıldığından şikayetçiler. 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün tribünlere oynadığı iddia edilirken, bayramda otobüs ve sefer sayılarının kısıtlanmaması gerektiği vurgulanıyor.