Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör; TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci ile Türkoğlu’nda yapımı hızla devam eden TOKİ evlerinde incelemelerde bulundu.

toki_3

Vali Mükerrem Ünlüer, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, KİÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan ve Türkoğlu Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan’ın da yer aldığı ziyarette heyet, TOKİ konutlarının inşa süreçlerine ilişkin son bilgileri aldı.

toki_2

Yeni Kahramanmaraş’ın İnşası Hızla Sürüyor

TOKİ evlerinin inşasının büyük bir hızla devam ettiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Türkoğlu’nda yapımı hızla devam eden TOKİ evlerinde; önceki dönem Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişci, Valimiz, Milletvekilimiz, Rektörlerimiz ve Türkoğlu Kaymakamımızla incelemelerde bulunduk. Kalıcı konutlarımızın son durumuna ilişkin bilgiler aldık. Hamdolsun şehir merkezimizde ve ilçelerimizde kalıcı konutlarımız hızla yükseliyor. İnşallah bu ayın sonundan itibaren konutların teslimine başlanacak ve kalıcı konutların teslimi peyderpey devam edecek. Alt ve üstyapısı, sosyal donatıları, yeşil alanları ve güçlü sanayisiyle yeni Kahramanmaraş’ın inşası büyük bir hızla sürüyor” diye konuştu.