Yapılan protesto’da Hekimler adına basın açıklamasını yapan Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Tiyekli  “Dün canımız gitti. Bir meslektaşımız, bir eş, ömrünü insanlara faydalı olmaya adamış bir can, bu ülkenin yetiştirdiği bir değer katledildi, Görevinin başında katledildi. Bu kaçıncı? Bundan sonra kaç can gidecek? Sağlıkta şiddet istatitistiki bir veri değildir! Sorunu yok sayarak bu sorunu çözemezsiniz” dedi.

Biz hekimler yemin ettik

Başkan Tiyekli, “Yayın yasağı isteyerek sorunu çözemezsiniz!  On yıllar geçti, demeçler verildi , sözde kanunlar çıkarıldı, timsah gözyaşları döküldü .  Çözüm denen düzenlemeler sorunun kaynağı oldu. Bu kaybedilen değerlerden hekimleri hedef gösterenler sorumludur.  Hekim düşmanlığını körükleyenler sorumludur.  İlkokul kitaplarında bile hekim düşmanlığını küçücük çocuklara aşılanyanlar sorumludur! Bunlara izin verenler sorumludur. Biz hekimler yemin ettik. Meslektaşımız kardeşimizdir dedik. Biz kardeşimizi şehit verdik. Bu son olsun diyoruz. Ama son olmayacağını da biliyoruz. Biz taziyedeyiz.

Yarın bu ülkede insanlar tedavi olacak hekim bulamayacak

Tiyekli, “Sırça köşklerde oturarak soruna çözüm aradığını iddia edenler nerede?  Sorunu gizlemek için, yayın yasağı isteyenler nerede! Biz sorunu görüyoruz. Siz neden görmek istemiyorsunuz? Bu ülkeye zarar veriyorsunuz? Bu ülkenin yetişmiş insan gücünü ellerinizle küstürüyorsunuz. Kaçırıyorsunuz. Yarın bu ülkede insanlar tedavi olacak hekim bulamayınca memnun mu olacaksınız? Titreyin ve aslınıza dönün? Sırça köşklerinizden çıkın Sahaya inin. Bizden korkmayın Bizlerden kaçmayın. Merak etmeyin bizden sizlere zarar gelmez. Yaptığınız sözde düzenlemelerin çözümün değil sorunun bir parçası olduğu ne zaman göreceksiniz? Gelin bir araya gelelim bu sorunu beraber çözelim Canlarımız gitmesin. Yürekler yanmasın. Şehit meslektaşımızın aziz ruhu önünde saygıyla eğiliyorum. Sizleri Fatiha okumaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.