İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM Büro Amirliği’ne bağlı Narko Rehberler tarafından gerçekleştirilen toplantıların ilki 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu Çok Amaçlı Salonu’nda yapıldı. Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan okul ve kurum müdür ve müdür yardımcılarına yönelik gerçekleştirilen “Bağımlılıkla Mücadele Bilgilendirme Toplantısı”na İl Millî Eğitim Şube Müdürü Hanifi Şahin, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Arslan, okul ve kurumların müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

2-72

Diğer toplantı ise Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan okul ve kurum müdür ve müdür yardımcılarına yönelik olarak Dulkadiroğlu Belediyesi Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Buradaki toplantıya ise İl Millî Eğitim Şube Müdürü Hanifi Şahin, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, ilçedeki okul ve kurumlarda görev yapan müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

6-24

Toplantılarda uyuşturucu maddeler, madde bağımlılığı ve tedavi süreçleri konularında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca madde bağımlılığı hastalığının tedavisinde erken teşhisin, tedavinin başarılı sonuçlanmasında çok önemli ve etkili olduğu vurgulandı.