İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordineli çalışmaları sonucunda, internet siteleri ve sosyal medya platformları üzerinden sahte hesaplar açarak vatandaşları dolandıran 42 şüpheli belirlendi.

Operasyonlar kapsamında 15 ilde eş zamanlı olarak 85 ekip ve 190 personel görev aldı. Balıkesir, Adana, Antalya, Amasya, Batman, Bingöl, Diyarbakır, İstanbul, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin, Muğla, Osmaniye, Şanlıurfa ve Trabzon'da gerçekleştirilen operasyonlarda 37 zanlı yakalandı.

Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: Araç Direğe Çarptı, Sürücü Yaralı! Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: Araç Direğe Çarptı, Sürücü Yaralı!

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise 45 telefon, 38 sim kart, 8 hafıza kartı, 24 banka kartı, 6 bilgisayar ve 15.940 TL ele geçirildi. Operasyon sırasında bir evde yapılan aramada su ısıtıcısının içine gizlenmiş bir cep telefonu bulundu.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan 15'i tutuklanırken, 22'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ekipler, halen firari olan 5 şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.