Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği Ekipleri tarafından bir kıraathaneye kumar baskını yapıldı. Kamufle olup müşteri kılığında kıraathaneye giren sivil polisler,  kumar oynayan 3 kişiyi masa üzerinde dönen 580 tl ile birlikte suç üstü yakaladı. Kumar oynamaya dalan 3 kişi, masa üzerindeki paralara ve poker destelerine el koyan polisle karşılaştı.

Kumar baskını, 04.12.2018 günü saat 22.45'de yapıldı. Ahlak Büro Amirliği özel kumar takip ekipleri tarafından kumar suçuyla ilgili olarak yapılan araştırma sonrası İsmet Paşa Mahallesinde bir kıraathaneye operasyon yapıldı. Suçüstü kumar yakalamak icin kamufle olan ve müşteri kılığında iş yerine giren sivil polisler, burada poker tabir edilen kumar oyunu oynandığı tespit etti. Sivil polisler 580 TL para ve 2 deste poker kağıdına el koydu.  Kıraathanede kumar oynadıkları tespit edilen 3 şahsa Kabahatler Kanunu uyarınca 259' ar TL' den toplam 777 TL idari para cezası yazıldı. Kahvehane işletmecisi gerekli yasal işlem yapılmak üzere Asayis Şube Müdürlüğüne götürüldü. Kapama ve müdürleme islemi için gerekli işlemler başlatıldı.

Emniyet yetkilileri tarafından kumar ile Mücadele kapsamında kamufle olmuş polisler ile operasyonların devam edileceği bildirildi