Kahramanmaraş'ta 2022 Kurban Bayramı süresince 07-17 Temmuz 2022 tarihleri arasında, hava araçlarıyla (Drone) trafik denetimi gerçekleştirilecektir.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada; 'Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde "algılanan yakalanma riski duygusunun" sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, şehirlerarası karayollarında gözlenen "sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek" gibi ihlallerin önlenmesine yönelik olarak hava durumunun elverdiği ölçüde havadan özel trafik denetimi Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüklerimiz tarafından yapılmaktadır.

Trafiğin Yoğun olduğu güzergâhlar ile kavşak konumunda olan kesimlerde,    2022 Kurban Bayramı süresince 07-17 Temmuz 2022 tarihleri arasında, ilimizde hava araçlarıyla (Drone) trafik denetimi gerçekleştirilecektir.

Havadan yapılacak denetimlerde; sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, kırmızı ışık ihlali, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak park etmek gibi kural ihlali yapan araçlar başta olmak üzere trafik kazalarına sebep olan diğer ihlaller de takip edilmektedir.' ifadelerine yer verildi.

Kahramanmaraş'ta Otomobilin Çarptığı Bisikletin Sürücüsü Yaralandı! Kahramanmaraş'ta Otomobilin Çarptığı Bisikletin Sürücüsü Yaralandı!