Uyuşturucuyla mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya korrdinesinde operasyolar sürüyor. Son olarak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Kahramanmaraş dahil 42 ilde Uyuşturucu Madde İmalatçılarına ve Bunların Satışını Yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik Jandarma tarafından eş zamanlı olarak düzenlenen “NARKOÇELİK-14” Operasyonlarında; 322 Kg Uyuşturucu Madde ve 135 Bin adet Uyuşturucu Hap ele geçirildiğini ve 321 zehir taciri ve sokak satıcısının yakalandığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince; 682 ekip, 2 bin 46 personel, 3 helikopter unsuru ve 44 narkotik dedektör köpeğinin 42 ilde "NARKOÇELİK-14” operasyonları düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta Korkunç Cinayet: Banyoda Boğazı Kesilmiş Halde Bulundu! Kahramanmaraş'ta Korkunç Cinayet: Banyoda Boğazı Kesilmiş Halde Bulundu!

Ayrıca Yerlikaya, 10 aylık süre içinde Uyuşturucu Madde imalatçılarına, bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik toplam 39 bin 661 operasyon düzenlendiğini, Operasyonlarda 121 Ton Uyuşturucu Madde, 42 Milyon adet Uyuşturucu Hap ve 157 Milyon Kök Kenevir ele geçirildi. 310 bin 639 şüpheli yakalandı. (Uyuşturucu madde satan ve kullanan şüpheliler toplamı) Bunlardan; 28 bin 44'ü tutuklandı. 12 bin 554‘ü hakkında adli kontrol kararı verildi.
Bakan Yerlikaya paylaşımında, "Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki;
Halkımızı zehirleyen uyuşturucu tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz milletimizin destek ve dualarıyla kararlılıkla devam edecek. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar" ifadelerini kullandı.