Kahramanmaraş'ta toplu taşıma ücretlerine gelen zamlara tepkiler giderek artarak devam ediyor. Öğrenci abonman ücretinde Ankara ve İstanbul'dan 6 kat daha pahalı hizmet sunan Kahramanmaraş'ın Gaziantep, Kayseri ve Trabzon gibi illerden de çok dah pahalı olduğu öğrenildi.

Kahramanmaraş'ta toplu taşıma zaten pek çok ilden çok pahalı olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde yeni bir zam daha yapılmıştı. Kahramanmaraş'ta son yapılan zamla birlikte sivi 5,5 TL'ye öğrenci 3,5 TL'ye yükselmişti. 

Gaziantep'te öğrenciler için özel halk otobüsü 2,70 TL 

Trabzon'da öğrenciler için özel halk otobüsü 2 TL

Kayseri'de öğrenciler için özel halk otobüsü 2,45 TL

Kahramanmarş öğrenciler için özel halk otobüsü 3,50 TL

İŞTE KAYSERİ'DE YENİ TARİFEYLE İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA

Toplu ulaşım gider artışları dikkate alınarak yenilenen tarifeye göre, tam bilet 5.50 TL, indirimli bilet ise 2.75 TL olarak belirlendi.  

UKOME’den yapılan açıklamaya göre, kurul toplantısında, 1 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere toplu taşıma ücret tarifesi yeniden belirlendi.  

Yeni düzenlemeye göre oluşan ücret tarifeleri şöyle gerçekleşti:

“Tam bilet: 5.50 TL, indirimli bilet: 2.75 TL, Abonman tam (Aylık 140 biniş): 280 TL, Abonman indirimli (Aylık 140 biniş): 135 TL, Erken Ulaşım Tarifesi Tam: 4,60 TL, Erken Ulaşım Tarifesi İndirimli Öğrenci: 2.45 TL, Aktarmalı Hat Tam: 4,60 TL, Aktarmalı Hat İndirimli Öğrenci: 2.45 TL, Uzun Hat Tam: 5.50 TL, Uzun Hat İndirimli Öğrenci: 2.75 TL.”

Açıklamada, ilçelerdeki toplu ulaşım tarifelerinin de yeniden belirlendiği ve yeni tarifenin 1 Haziran gününden itibaren il genelinde uygulamaya başlanacağı kaydedildi.