İçişleri Bakanlığı'nın koordinesinde gerçekleştirilen Sibergöz-47 operasyonunda, Kahramanmaraş dahil 27 ilde yasa dışı bahis ve kara para aklama faaliyetleriyle ilgili olarak önemli bir operasyon gerçekleştirildi. Toplamda 21 milyar TL işlem hacmiyle yapılan operasyonlarda 97 şüpheli yakalanırken, 194 milyon TL değerinde mal varlığına el konuldu.

Dolandırıcılara Büyük Darbe: Kahramanmaraş'ta 'Düğüm-1' Operasyonu! Dolandırıcılara Büyük Darbe: Kahramanmaraş'ta 'Düğüm-1' Operasyonu!

Operasyon kapsamında el konulan varlıklar arasında 12 konut, 6 otomobil, 4 motosiklet, 2 arsa ve şüphelilere ait banka hesapları, elektronik para ve kripto varlık hizmet sağlayıcı hesapları bulunuyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından koordine edilen operasyonlar, Mersin, Ağrı ve Antalya merkezli olarak başlatıldı ve Diyarbakır, Hatay, Kahramanmaraş gibi birçok ilde de gerçekleştirildi.

Bu geniş çaplı operasyonlar, suç örgütlerinin finansal kaynaklarına büyük bir darbe vurdu ve suçla mücadelede önemli bir adım olarak değerlendirildi.