Kayseri’de saat 05.28’de 4.8 büyüklüğünde deprem oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine göre deprem derinliği 6,1 km olarak ölçüldü. Merkez üssünü Kayseri  Hacılar olarak açıklayan AFAD depremin büyüklüğünü 4.8 derinliğini 7 km. olarak açıkladı.

Kayseri Vali Vekili Şenol Esmer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre bir olumsuzluk görünmediğini, birimlerin saha kontrol çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da yaptığı paylaşımda, “İlk bilgilere göre olumsuz bir durumumuz yok. Ekiplerimiz sahada, teyakkuz halinde. Lütfen resmi açıklamalara itibar edelim. Rabbim tüm afetlerden bizleri korusun” ifadelerini kullandı.

ADIYAMAN'DA SALLANMIŞTI

Kahramanmaraş'ta yaşanan iki büyük depremin ardından 11 ili kapsayan bölgede artçılar devam ediyor.

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde de artçı bir deprem yaşandı.

Depremin şiddeti 4,5
AFAD'ın verdiği bilgiye göre deprem 4,5 şiddetinde ve yerin 9.6 km derinliğinde gerçekleşti. Depremin saati ise 21:55 olarak açıklandı.

Olumsuz bir durum yok
Sincik Kaymakamı Uğur Ünsal'ın yaptığı açıklamaya göre depremin meydana geldiği bölgede şu ana kadar olumsuz bir durum yaşanmadı.

Gaziantep'te 4,1 büyüklüğünde deprem
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Gaziantep'in Nurdağı ilçesi olan 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.