Mutlu İlkbahar Projesi işbirliği protokolü

Kırklareli Üniversitesi, Aile ve Sosyal Politikalar Kırklareli İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü arasında Mutlu İlkbahar Projesi işbirliği protokolü imzalandı.İş birliği protokolünün imzaları, Kırklareli Üniversitesi...

KIRKLARELİ 11.03.2017, 10:52 12.12.2019, 18:51
Mutlu İlkbahar Projesi işbirliği protokolü
banner257

Kırklareli Üniversitesi, Aile ve Sosyal Politikalar Kırklareli İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü arasında "Mutlu İlkbahar" Projesi işbirliği protokolü imzalandı.

İş birliği protokolünün imzaları, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Karaman ve Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Çiğdem Cerit tarafından atıldı. Projeyle engellilerin yaşam kalitelerinin arttırılması, bakıcılarının engelli bakımı konusunda bilgilendirilmesi, verilen hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve üniversite öğrencilerinin profesyonel çalışma yoluyla sorumluluk bilinci ve toplumsal hassasiyet kazanmaları hedefleniyor.

İmza töreninin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kırklareli Üniversitesi olarak, kurumlararası işbirliğine ve toplum sorunlarına çözümler üretmeye büyük önem gösterdiklerini ifade etti.

Şengörür, "Bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘Mutlu İlkbahar’ Projesi işbirliği protokolünde hem Üniversitemiz, hem bizimle işbirliği yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile daha önce yaptığımız işbirliklerinin devamı niteliğinde olan bir başka projeyi ele alacağız. Ben, bu tür projelerin birlikte yürütülmesinden çok mutlu oluyorum. Bu, kurumlararası işbirliğine katkı sağlıyor. Kurumlarımız, üniversite olarak bizi sosyal sorumluluk projelerine dahil ediyorlar. Bize bu fırsatı sundukları için kurumlarımızın değerli yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Mutlu İlkbahar’ Projesi, geçtiğimiz yıl başarı ile gerçekleştirdiğimiz ’Genç Şefkat’ projesinin devamı niteliğindedir. Bu yıl, projeye Halk Sağlığı İl Müdürlüğümüz de katıldı. Ekip genişledi. Böylece gücümüzü arttırmış olduk, daha fazla hizmet üretme şansımız olacak" dedi.

"Evde bakım hizmeti alan hastalarımızın memnuniyetini arttıracağımızı düşünüyorum"

Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Çiğdem Cerit, evde sağlık hizmetlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından 2010 yılından beri tüm Türkiye’de uygulandığını söyledi. Projeyle birlikte hasta memnuniyetinin artacağını kaydeden Cerit, "İlimizde ve tüm ilçelerimizde de özellikle hastaneye gidemeyen, eve bağımlı, hareketsiz ve ihtiyacı olan tüm hastalara sağlık hizmetlerini götürüyoruz. Evde teşhis, tedavi, rehabilitasyon konularında destek olmaya çalışıyoruz. Hastaların sadece tıbbi yönden değil psikolojik ve sosyal yönlerden de desteklenmesi gerekiyor. Bu konuda üniversitemizin çok güzel bölümleri var. Çok değerli akademik personeliyle birlikte öğrencileri var. Biz ekiplerimizi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzdeki ekiplerle beraber evde sağlık hizmeti sunulan hastalarımızı üniversite öğrencilerimizin enerjisiyle, onların coşkusuyla birleştirerek bu hizmetlerimizi taçlandırmak, daha yüksek seviyelere çıkarmak istiyoruz. Proje beni heyecanlandırıyor. Evde bakım hizmeti alan hastalarımızın memnuniyetini arttıracağımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Karaman, geçtiğimiz yıl yapılan projenin sadece merkezde uygulandığını belirterek bu yılki projede başta Babaeski ve Lüleburgaz ilçelerinden başlamak üzere bütün Kırklareli’nin taranacağını kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?