Son dönemde skandallarla gündeme gelen Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kızılay’ın çadır satması hakkında “Bu konu beni de ciddi üzmüştür” demişti. Kınık'ın bu açıklamanın ardından "istifa etmiyorum" direnişinden vazgeçmesi dikkat çekti. 

Yenişafak gazetesi muhabiri Ersin Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kızılay olağanüstü genel kurula gidiyor. Kızılay Başkanı Kerem Kınık aday olmayacak. Bu durumda Kınık, dolaylı yoldan istifa etmiş oluyor." diye yazdı.

'İstifa edersem kaos olur" demişti
TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’nda geçtiğimiz mart ayında savunma yapan Kınık, istifa edip etmeyeceği konusundaki sorulara “Kızılay Başkanı istifa ettiğinde tüzük gereği genel kurula gidilmesi gerekir. Kızılay'ın idari işleri durur ve kaotik bir durum oluşur” yanıtını vermişti.

'Goygoycuların lafıyla hareket etmem'
Kerem Kınık ile Kızılay hakkındaki tartışmalara sonrasında gazetecilerin istifa edip etmeyeceğine yönelik sorularına, “Seçilmiş bir isim olarak görev yapıyorum. Ortaya böyle bir başarı konulmuşken goygoycuların lafı ile hareket etmem” demişti.