CHP Heyeti Kahramanmaraş Kalesine girdi

Kahramanmaraş kalesinde hazine kaçırıyorlar, kamyon kamyon tarihi eser kaçırıyorlar iddiaları ayyuka çıkarken CHP'liler Maraş Kalesine girdi.

KÜLTÜR-SANAT 30.07.2019, 21:06 01.08.2019, 11:27
CHP Heyeti Kahramanmaraş Kalesine girdi
banner257

Kahramanmaraş kalesinde hazine kaçırıyorlar, kamyon kamyon tarihi eser kaçırıyorlar iddiaları ayyuka çıkarken CHP'liler Maraş Kalesine girdi.

Aylardır tüm Kahramanmaraş kamuoyu merak etmesine ve şehir medyası arka arkaya haberler yapmasına rağmen Maraş kalesi açılmıyor. Kamuoyunda ise çeşitli iddialar ortaya atıldı ve bu iddialar gittikçe güçleniyor.

Haber46 olarak yetkilileri acilen kamuoyunu ikna edici açıklama yapmaya davet ediyoruz. 

İŞTE MARAŞ KALESİ İLE İLGİLİ O KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER

Kahramanmaraş Kalesi'nden kamyon kamyon tarihi eser ve hazine taşınıyor iddiasını gündeme getirdik.

Haber46 konuyla ilgili daha önce defalarca haber yaptı ve durumun vehametini gözler önüne koydu. Ancak iddialara tatmin edici cevaplar gelmedi. Durum o kadar vahim ki Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un Kahramanmaraş Kalesi derhal açılsın talimatı bile dikkate alınmıyor ve kalenin açılması için hiç bir adım atılmıyor.

Suskunluk Hakim

Kahramanmaraş kalesi ile ilgili iddialar karşısında yetkililer ise tam bir suskunluk içindeler. Kamuoyunda yayılan iddialar cevap beklerken cevap vermesi beklenen makamlar ise sadece olup bitenleri sessizce seyrediyor.

Ak Parti Milletvekilleri Neden Susuyor?

Maraş kalesi ile ilgili iddialar karşısında Kahramanmaraş'ın Ak partili Milletvekillerinden daha tatmin edici cevaplar bekleniyor. Maraş kalesi şehrimizde oluşan güven ortamında uzun yıllar kapanmayacak yaralar açılmadan konuyla ilgili şehir kamuoyunu rahatlatacak açıklama yapılmalıdır.

Video - Montaj KahramanTV

Yorumlar (38)
Hasan yorgun 12 ay önce
Helal olsun sizdeki cesarete ve size verdiğimiz oylara
Adalet 12 ay önce
Bu ülkede helal süt emmiş bir savcı var ise bu ucube durumda sorumluluğu olan belediye başkanı vekil vali ya da kim var ise hepsi hakkında soruşturma açar ve bu soygunun ve ihmalin hesabını sorar..
46 12 ay önce
yazıklar olsun ak partili millet vekilleri size
Hakan 12 ay önce
Başınızı yesin kaleniz ve bitmeyen yollarınız bu memleket adam olmaz
Maraşlı 12 ay önce
İşte AKP ye oy kaybettiren bir zihniyet daha Bu arda doğruya da doğru demek gerek CHP yöneticilerini de tebrik ediyorum.
Maraşlılar 12 ay önce
Akpliler yediniz bitirdiniz memleketi be.mezara mı gidecek bu kadar para
rozturk.59 12 ay önce
Yıllardır AaKaPe' nin Kalesi Olan ve Her Seçim de % 60 - 70 Oy Çıkan K. Maraş' a ve K. Maraş' lılara İktidarın Verdiği Değer ve Yaklaşım Budur. AaKaPe Yandaşlarının Yapamadığını O Beğenmediğiniz CHP' liler Yaptı ve Kaleye Sahip Çıktı, Yetkililere Haykırdı ve Hesap Sordu. Akoyunlar Uyumaya Devam. VER MEHTERİ, VER MEHTERİİİ...!!!???
doğrucu 12 ay önce
chp lilerin ne olduğunu biz çok iyi biliriz
bir zamanlar o kalenin burçlarına Türk bayrağını dikmek için canlarını hiçe sayan Kahramanmaraşlıların Sütçü imamın sırf baş örtüsü için ilk kurşunu atarak milli mücadeleyi başlatan ve koskoca fransız ordusunun yapamadığını üniversitelerimizde kızlarımızın zorla başını açtırmaya çalışıp binlercesinin okullardan atılması için ikna odaları kuranların hepsinin chp den milletvekili olduklarını unuturmuyuz sanıyorsunuz.
tadilatdı hani 12 ay önce
3 yıldır tadilat yapıldığı söyleniyordu yetkiler tarafından tüm kahramanmaraş gördü..bü işle ilgili yetkilerin istifa etmesi lazım Allah korkusu varsa.yazık bu şehre....
der 12 ay önce
Yazık bu şehre, gerçekten yazık
Hep Doğrusöyler 12 ay önce
Sen çok biliyorsun Abdullah ve Abdullak.Gaziantep Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü aylar önce işi bitirip teslim etti.
istanbul 12 ay önce
Beyler; ilk defa CHP haklı! Haa bir de böyle düşünün; muhalefetin görevi iktidarı denetlemektir. Chpliler ilk defa görevini iyi yapmış! Öğreniyorlar siyaseti...
4601 12 ay önce
aksu tv nıye yok :D olmaz tanı gosterırse kapatırlar yalaka aksu tv ıyıkı sıldım senı uydudan :D
DRSN 12 ay önce
KÜLTÜR MÜDÜRÜ SEYDİ NE İŞ YAPAR
Akdl 12 ay önce
Anlı-Şanlı Kahramanmaraş'ın şu meşhur Kalesinin haline bak! Vatandaş olarak ben baktım ve utandım.Allah aşkına bu nasıl bir iş böyle?Kahramanmaraş'a bu yakışıyor mu?Yıllarca boşuna gizlenmemiş.Kimse bu hali görmesin diye.Çok yazık çok! Turizm, turizm deyip duruyoruz.Kahraman- maraş turizminin göz bebeği böylemi olmalıydı?
Abdullah 12 ay önce
Daha kaledeki çalışmanın kim tarafından yürütüldüğünü dahi bilmeyen siyasetçiler ve basın var bu memlekette kaledeki çalışmayı belediye yapmıyor Gaziantep Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğünün kontrolünde Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda yapılacak olan bir işti gidip onlara soru soran yok. Bide ağızda sakız olmuş belediye borçlu diye bir Allahın kulu araştırmıyor ağızlarda sakız olmuş türkiyede büyükşehirler içinde ençok borcu olan belediyelerdenmi yoksa en az borcu olan belediyelerdenmi? Biraz araştırıp öyle yayınlayın. Kaleyle ilgili bir hafta önce açıklama yapıldı şimdi chp çıkmış işi takip ediyor gözüküyor hesap soracağı kurumu bile bilmiyor. Ya kardeşim millet bıktı artık belediye yatırım yapacaksa borçlanacak kardeşim memleket hizmet bekler hangi belediye borçlanmadan yatırım yapabilir önemli olan bunu başarabilmekdir. Bu kaynağı bulabilmektir.
fatih 12 ay önce
Kale için 1 hafta önce çalışmalar tamamlanmak üzere diye açıklama yapıldı hangi çalışma iş makinaları kamyonlar ne taşıdı kale harabe şekilde ne çalışması bu koyunnn !
Abdullak 12 ay önce
Her haberde belediyeyi karala kimin hangi işi yaptığını bilmeden her haberde belediye suçlu kalenin tadilatı belediyede değil, aynı şekilde kayseri-gaantep yolu üzeri yapılan be yapılacak olan kavçak alt geçit üst geçitler istasyon köprüsü bunlarıda belediye yapmıyor karayolları yapıyor ama ne hikmetse her seferinde bu işlerde aksama ve gecikme olıca hep belediye suçlu gibi haber yapılmakta haber yaparken bunlara dikkat edin biraz
TARAFSIZ 12 ay önce
Madem öyle Abdullahçığım on gün önce Sayın Hayrettin Güngör neden açıklma yaptı buranın bizimle ilgisi yok demedi de ödenek yok dedi acaba...
Alim 12 ay önce
Kardeşim belediyede mi çalışıyorsun,ya da belediye başkanının avukatı mısın?
meraklı 12 ay önce
kim yapıyor hemşerim onu siz söyleyin?
mesut 12 ay önce
sizi girdirmediler herhalde haber 46 la hani resim hani video atında bizde bakalım ne oluyor orda napılmış bilmek hakkımız değilmi
milcan küçük 12 ay önce
SAYIN VEKİLLER BELEDİYE BAŞKANLARI SİZ BU MEMLEKETE NE İCİN SECTİLER CEBİNİZ PARA DOLSUN DİYE SECMEDİ BU MİLLET SİZİ HİZMET SUNUN DİYE SECTİLER BU MEMLEKET BU KADAR SAHİPSİZ OLMAMALI YÜZDE 70 BU ŞEHİR SİZİNLE BERABER BU KADAR DEGERSİZLEŞTİRMEYİN BU ŞEHRİ ADI ÜSTÜNDE KAHRAMAN Bİ ŞEHİR BURASI ADINA YAKIŞIR ŞEKİLDE HİZMET BEKLİYOR BU ŞEHİR SAYIN MAKAM SAHİPLERİ UYUMAYIN LÜTFEN ...
mustafa 12 ay önce
sayın ateş ünal erzenden özür diliyorum biz işsanları tanımamışız rantçıların pesine gitmişiz bu sehre ve memlekete yazık etmişiz
edeler 12 ay önce
kim yapıyorsa yapıyor belediye milletvekilleri bastırmaz sa yapılmaz ama hani milletvekli
rant peşinde
ABDULLAKLAK 12 ay önce
BELEDİYE FELAN FİLAN HEPSİ AYNI DELİĞE .....
OLAYDAN UZAKLAŞMA KALE HARAP KALE DARMADAĞIN CEVAP FASA FİSO
Muhterem BAYIR 12 ay önce
Adamsın helal sana çökmüş bitmiş bi şehir ülkeyiz n bekliyoruz ki anca bu şekil olur bu şehir sahipsiz tek şehir kahramanmaraş işte
Kahramanmaraş sevdalısı 12 ay önce
Helal olsun, 3 yıldır yapılan çalışmalarla muhteşem olmuş... Gözlerim yaşardı.
Ahmet Eren 12 ay önce
Akp ye oy verenlere müstehak.Çok iyi yapıyorlar.
maraşlı 12 ay önce
k.maraşın siyaseti ve mülki idaresi ak partinin etkisi ve kontrolünde, ak partiyi eleştirmek partiye zarar veriri düşüncesinden kurtulmadığınız müddetçe bu şehir bir adım ilerlemez. peki sayın ak partililer üç yıl kapalı kalan kalede son durum bu mu olmalıydı hadi g.antep müdürlüğü yapıyor diyorsunuz peki bizim vekillerimiz neden hesap sormuyor, ve chp ye bu zamana kadar ne yaptınız diyorsunuz ya sizce k.maraş hakettiği yatırımı ilgiyi aldımı bide buna cevap verin. ben reisçiyim diyeceğim (algı yapıyorsun diyeceksiniz) ama ben reisçiyim ve k.maraşa bu yapılanlar yakışmıyor şapkanızı önünüze alın düşünün bir.
Hüseyin 12 ay önce
Sizin derdiniz de hep muhalefet siz ne yaptınız bu memlekette sayın Ünal ateş
goksunlu muro 12 ay önce
Sacma sapan konusma olay ortada.
Anonymous 12 ay önce
Belki de KAHRAMANMARAŞ’IN şu meşhur defineci zengini restorasyon adı altında aradığını bulmaya çalışıyordur!!
Aaa 12 ay önce
Hırsız var hırsız birileri defineyi buldu kaçtı.diğeri tarihi eserleri satıyor.yiyip bitirin memleketi.balık baştan kokar
mehmet deniz 12 ay önce
yazıklar olsunnnn hayrettin güngörrrrrrr gör görrrrrr
zülgani 12 ay önce
ben haklıyım
ede 12 ay önce
Belediyeyi suçlamışlar ama buna yapan belediye değil. Kültür bakanlığı.
rozturk.59 12 ay önce
K. Maraş B.Şehir Olunca Başı Göğe Erdi...!!!??? :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 08 Temmuz 2020
İmsak 03:27
Güneş 05:11
Öğle 12:42
İkindi 16:34
Akşam 20:03
Yatsı 21:41
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 30 63
2. Trabzonspor 30 61
3. Sivasspor 30 54
4. Galatasaray 30 52
5. Beşiktaş 30 50
6. Fenerbahçe 30 49
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 30 36
12. Gençlerbirliği 30 32
13. Denizlispor 30 32
14. Kayserispor 30 31
15. Konyaspor 30 30
16. Malatyaspor 30 29
17. Çaykur Rizespor 30 29
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. İstanbulspor 32 37
13. Balıkesirspor 32 35
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 32 12
Takımlar O P
1. Liverpool 33 89
2. Man City 33 66
3. Leicester City 33 58
4. Chelsea 33 57
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 33 49
8. Sheffield United 33 48
9. Burnley 33 46
10. Tottenham 32 45
11. Everton 32 44
12. Newcastle 33 43
13. Southampton 33 43
14. Crystal Palace 33 42
15. Brighton 33 36
16. West Ham 33 31
17. Watford 33 28
18. Aston Villa 33 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 33 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 34 73
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 34 54
6. Getafe 34 53
7. Real Sociedad 34 51
8. Athletic Bilbao 34 48
9. Valencia 34 47
10. Granada 34 47
11. Osasuna 34 45
12. Levante 34 43
13. Real Valladolid 34 39
14. Real Betis 34 38
15. Deportivo Alaves 34 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 34 28
20. Espanyol 34 24