Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kahramanmaraş’tan Tüm Dünyaya Yayılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş 2. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri’nin açılış programı ve ödül törenindeki mesajında: “Kadim ve kahraman şehrimiz Maraş’tan yükselen kelimeler, mısralar, dörtlükler dalga dalga yüreklerden süzülerek, coğrafyaları ve asırları aşan barış ve kardeşlik mesajlarına dönüşüyor” ifadelerini kaydetti.

KÜLTÜR-SANAT 18.10.2021, 21:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kahramanmaraş’tan Tüm Dünyaya Yayılıyor
banner257
banner226

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri açılış programı ve ödül törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajları damga vurdu. Mesajıyla şehri selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şiirin, hikâyenin, kahramanlık destanlarının şehri Kahramanmaraş’ta tertip edilen 2. Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günlerinin kültür ve sanat hayatımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu güzel şiir ve edebiyat şölenine öncülük eden Büyükşehir Belediyemizi ve destek veren kuruluşlarımızı can-ı gönülden tebrik ediyorum. Yurt içinden ve yurt dışından programı teşrif eden misafirlerimize hoş geldiniz diyor; tüm şair, yazar ve fikir erbabımıza şükranlarımı sunuyorum” cümlelerini kullandı.

“Söz” Kahramanmaraş’tan Tüm Dünyaya Yayılıyor

Mesajının devamında koronavirüste hayatını kaybeden düşünce insanlarını anan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ın Türk Edebiyatındaki önemini vurgulayarak, “Edebi hazinelerimiz; farklı kökenden, inançtan, yaştan insanları, ortak sevinçlerin, hüzünlerin, endişe ve ümitlerin etrafında bir araya getirir. Kahramanmaraş, bu bakımdan ülkemizin en mümbit şehirlerinden biridir. Kadim ve kahraman şehrimiz Maraş’tan yükselen kelimeler, mısralar, dörtlükler dalga dalga yüreklerden süzülerek, coğrafyaları ve asırları aşan barış ve kardeşlik mesajlarına dönüşüyor. Şiir ve edebiyat günleri vesilesiyle, Maraşlı kardeşlerimle birlikle edebiyata ve düşünce hayatına gönül veren tüm dostlarımızın, bu farklı atmosferi doyasıya yaşayacaklarına inanıyorum. Değerli eserleri, sesleri ve sözleriyle programı zenginleştiren münevverlerimize şimdiden teşekkür ediyor, edebiyatın gönüllerimizde bıraktığı izler hiç silinmesin diyorum” ifadelerini kaydetti.

banner261
Yorumlar (6)
Memleket 1 ay önce
Kadim kahraman şehir doğru ayrıca dünyada kasaba görünümünde tek büyükşehir olduğuda doğru bunuda söyleyin
Ahmet AZAK 1 ay önce
Her yıl bu etkinlik oluyor. Güzel bir şey. Fakat gel gör ki! kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Dikkat ediyorum gelen sözde yazar ve şairlerin hepsi bir fikre mensup kişiler. Evrensel anlamda bu fikre mensup olmayıpta bu etkinliğe gelen karşıt görüşten bir tek yazar ve şair gördünüzmü?
EDEM 1 ay önce
NERDE ESKİ ŞAİR LER OZANLAR ŞU ARSAN KAVŞAĞINA Bİ TÜRKÜ YAKARLARDI BİTMİYO BİTMEZZZZ DİYE.
mermercioglu 1 ay önce
belli ki reis marasi gozden cikarmis zira bu kadar yolsuzlugu haraca rusvete ses cikarmadigina gore ??????????
Recep Binbuğa 1 ay önce
hırsızların yağmacıların hakim olduğu bir şehir burası

onikisubat belediyesine savcının yaptığı yolsuzluk operasyonunun akıbeti ne oldu
hizmet diye eser diye expo diye yağmalıyorlar

tek yaptıkları kendi ceplerini doyurmak .DÜN AĞZINDAM ÇIKAN NEFESİ KOKANLAR BELEDİYEYE GEÇİNCE KARUN GİBİ ZENGİN OLDULAR
O PETROLÜ NASIL YAPTIRDIN EFENDİ
O VİLLALARI NASIL YAPTIRDIN
EXPO DİYE 2 MİLYARI HORTUMLADILAR
HALADA ÇALIYORLAR
SAVCILARI SERBEST BIRAKSALAR MARAŞTA BİR TANE SİYASETÇİ KALMAZ
ALİ BABAOĞLU 1 ay önce
SAYIN CUMHURBAŞKANIM
SEN KAHRAMANMARAŞTA SAVCININ 12 ŞUBAT BELEDİYESİNE YAPTIĞI YOLSUZLUK OPERASYONUNUN AKIBETİNİ ANLAT
39.8 TRİLYONLUK EXPO TANITIM İHALESİNİ KİM ALDI YAHU
MARAŞA GELİNCE 130 TANE ESER AÇTIN ,SAY BAKALIM NE İMİŞ BUNLAR
YAĞMALIYORLAR SONRA SANA HİZMET ETTİK DİYORLAR
ARTIK SANA OY YOK
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı