Mehmet Gürbüz, ‘Elbistan Festivali’ hakkında bilgi verdi.

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçe Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, 26 Temmuz-1 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenecek ‘Elbistan Festivali’ hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

MAGAZİN 14.07.2021, 13:08 14.07.2021, 13:16
Mehmet Gürbüz, ‘Elbistan Festivali’ hakkında bilgi verdi.
banner257
banner226

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Çınaraltı Sosyal Tesislerinde bölgede görev yapan gazetecilerle bir araya gelen Başkan Gürbüz, 7 gün sürecek festivalin pandeminin sıkıntılarını ve kentin ekonomik dinamiklerini harekete geçireceğini söyledi. 
Başkan Gürbüz, “Elbistan’da güzel bir etkinlik yapmak istiyoruz. Uzun zamandır pandemi nedeniyle insanımız evde kalmaktan sıkıldı. Hem onlara neşeli günler geçirelim, kentin ekonomik dinamiklerini ve pandeminin ekonominin üzerinde olumsuz etkilerini biran önce kaldıralım. Onlardan da önemlisi Elbistan’ın sahip olduğu en önemli değerlerden bir tanesi şehrimizin yaklaşık 150 bin bandında insanı gurbetçi olarak Avrupa’da yaşıyor. O insanlarından onura edilmesi adına böylesi bir etkinliği planlamış olduk. Bizim en önemli değerimiz insanımız. Ve özellikle gurbette yaşayan bu kadar büyük bir potansiyel varken, biz Elbistan festivalini onlarının onuruna düzenleyeceğiz” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

banner261
Yorumlar (2)
Sülüman 5 ay önce
Yollar delik deşik,doğru düzgün yol yok,Elbistanın her tarafı çer çöp deryası ,trafik keşmekeş ağam festival düzenliyor.Gelen misafirlerin gözünde nasıl bir imaj bırakacağız acep merak içindeyim...
Tuğba 5 ay önce
Kül ve zehir soluyan elbistanlılara festival getiren belediye başkanı
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı