Gazeteci Neşe Yıldızhan! Büyükşehir basına verdiği parayı açıklasın

Kahramanmaraş'ta görev yapan gazeteci Neşe Yıldızhan basının kategorilere ayrılması ile ilgili yazdığı yazıda 'Büyükşehir Belediyesine sesleniyorum; geçen dönem hangi medya kuruluşuna neyin karşılığında ne kadar ödeme yapıldı tek tek yayınlasın' dedi.

Gazeteci Neşe Yıldızhan! Büyükşehir basına verdiği parayı açıklasın

Kahramanmaraş'ta görev yapan gazeteci Neşe Yıldızhan basının kategorilere ayrılması ile ilgili yazdığı yazıda 'Büyükşehir Belediyesine sesleniyorum; geçen dönem hangi medya kuruluşuna neyin karşılığında ne kadar ödeme yapıldı tek tek yayınlasın'  dedi.

Kahramanmaraş'ta basının kategorilere ayrılması, Büyükşehir, Onikişubat ve Dulkadiroğlu belediyelerinin sadece listeye giren basın kuruluşlarına ilan verecek olması nedeniyle başlayan tartışmalar büyüyerek devam ediyor.

Son olarak Gazeteci Neşe Yıldızhan "Belediyeler Ne Yöneticilerin Ne de Basının Babasının Çiftliği Değil!" başlıklı yazısında basının kategorilere ayrılmasını ve liste olayını savunurken bazı sorunlara da değindi. 

"Evet, basın kategorize ediliyor. Neden mi?

Yıllarca bu işi yapan gerçek gazetecilerle daha dün mesleğe başlayan kişileri ayırt etmek için. Sahada koşup araştırma yaparak kamuoyunu doğru bilgilendiren gazeteciyle, e-mail adresine gelen haberi okumadan dahi kopyala yapıştır yaparak kendini gazeteci zannedenleri ayırmak için. Dahası bırakın iki satır haber – köşe yazmayı, konuşmayı dahi bilmeyenleri, fikri olamayanları ayırt etmek için. Basın ahlak kurallarına uymayan şantajcıları yok etmek için." diyen Neşe Yıldızhan "Kaldı ki hiçbir belediye hiçbir kurum ve kuruluş reklam vermek zorunda değil"  dedi.

Neşe yıldızhan Yazısını Çok tartışılacak Şu Cümlelerle Bitirdi:

"Neymiş efendim; kendini gazeteci zanneden bazı şahıslar “Benim, Hayrettin Güngör seçildi seçileli 90 bin TL zararım var” diyor. Çok merak ediyorum, acaba büyükşehir belediyesinden hisse mi satın aldınız, sermayeniz mi var? Sizler belediye bütçesinden hiçbir hizmet vermeden ne kadar para aldınız? Bu paralar neyin karşılığında dağıtıldı?  

Büyükşehir Belediyesine sesleniyorum; geçen dönem hangi medya kuruluşuna neyin karşılığında ne kadar ödeme yapıldı tek tek yayınlasın. İşte o zaman sosyal medyada gerçeği yansıtmayan paylaşım yapan sözde gazetecilerin gerçek yüzü ortaya çıkacaktır.

Gazetecinin işi basın ahlak kuralları çerçevesinde kamuoyunu doğru bilgilendirmektir. Gazeteci okurlarıyla yaşar. Eğer bu işten evinize ekmek götüremiyorsanız, kendinize başka bir  iş bulun ama onurlu olun."

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖKKEŞ
ÖKKEŞ - 1 hafta Önce

EEEE NEŞE HANIM SİZLERDE AKP REKLAMI YAPMAKTAN VAZGEÇİN ADAMLARI SİZLER ŞIMARTDINIZ.BİTMEYEN KÖPRÜLERİ YOLLARI HERGÜN YAZIN HANGİ KÖŞE HANGİ İNŞAAT FİRMASINA VERİLDİ YAZIN.

Okan
Okan - 1 hafta Önce

Bu vesile ile yaşını başını almış malum şahıslar artık torun sevmenin hazzını yaşamaya başlarlar umarım, illa fiskeyi yemek gerek değil, değil mi gasteci amca.

Yapalakli yavuz
Yapalakli yavuz @Okan - 7 gün Önce

Oglanlari everici diye gazetecilik yapan var emeklide olmiyler agizlarinda dis kalmamis agarmadik teli kalmamis dokecek teri ve hevesi kalmamis ha gayret yaziyler cünkü dünyanin en basit işi mutlaka okuyup inanan çihiy

Derya
Derya @Okan - 1 hafta Önce

Abboooww o nasıl yorum öyle gasteci amca görmesin bu yorumu

güzelde
güzelde - 1 hafta Önce

giden başkanın bütçeyi borçla devretmesinin soruşturması yapıldı mı?? bütçe nerelere harcan mış. sadece makam gideri olarak ne kadar harcamış. bu ne harcaması bu para neyin nesi. huzuru ilahide yediren kapatan göz yuman suç duyurusunda bulunmayanda yemiş gibi ceza alacak.

bertizli bekir
bertizli bekir - 1 hafta Önce

madem bu işlerde bu kadar para dönüyor belediyeler veya siyasi partiler kendi yerel gazetelerini cıkarsınlar reklam paralarıda ceplerinde kalır zaten önüne gelen yazmıyor mu ha ahmet yazmış ha mehmet çizmiş (zaten yazamıyorlarda)

Nihat Kenger
Nihat Kenger - 1 hafta Önce

Sehrin meselelerini anlatilacagi yerde belediye ve iktidari poh pohlayarak ,hepiniz kul hakki yediniz,K Marasin hakkini gasp ettiniz,sehrin bu kesmekes halinden ,methiyeler yazan ucuz kalemler ,once kendinizi sattiniz sonrada bu Sehri,vebaliniz cok,,Neşe hanima katiliyorum,sahii kac kuruslukk hissecisiniz Belediyenin????.

hüseyin
hüseyin - 1 hafta Önce

tabiki yandaş medyacılık var

Bu Şehrin Insanı
Bu Şehrin Insanı - 1 hafta Önce

Kış yaklaşıyor . Kış gelmeden aşağıdaki konuların da konuşulup çözüm üretilmesi dileğiyle.
1- YOLLAR (Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu, Kadirli –Andırın –Göksun yolu, )
2- İSTİHDAM ( ilçelerimize küçük ,orta ölçekli fabrikalar kurularak yatırımlar yapılarak insanlara iş imkanı sağlanması)
3- TARIM , HAYVANCILIK VE ALABALIK ( bu sektörün sorunları çözülürse şehrimiz ekonomik olarak çok daha canlı hale gelecektir)
4- TURİZM (Eshabı-Kehf , Başkonuş ,Ilıca , Hançer Kanyonu, Elbistan Pınarbaşı,Ekinözü içmeler )
5- EĞİTİM ( Şehrimizin eğitim sorunları çözülmeli ve eğitim sıralamasında iyi yerlerde olmalıyız)
6- BÜYÜKŞEHİR ( Merkezden ilçelere ilçelerden merkeze günde en az iki defa belediye otobüs seferi olmaldır.)

Bilen Biri
Bilen Biri - 1 hafta Önce

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Basına Aylık Siz ve Sizin ayarınızda olan sitelere 7-8 Bin artı kdv'den başlayıp aşağı doğru en alt seviyede yer alana 450+kdv ödeme yaparken görsel basına 300-350 BİN artı KDV ödediğini ve Bu rakamında aylık 500 BİN TL olduğunu bilmeyen yok! KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İLÇE BELEDİYELERİ BASINA YAPILAN ÖDEMELER KALEM KALEM YAYINLASINLAR! KAMUOYUYLA PAYLAŞILSIN.

NEŞESİZ OLMAYA GEREK YOK...1000 TIK ALMAYAN SİTE AYLIK 5000 tl ÖDEME ALIYOR-MUŞ!!

BU YAZDIKLARIM FARAZİ HALK ARASINDA VE GAZETECİLERİN KENDİ ARALARINDA YAPTIĞI DOST MUHABBETLERİNDE SÖYLENEN TABİİ. MESELA FATURALAR VE BANKA DEKONTLARIYLA İLK SİZ AÇIKLAYABİLİRSİNİZ KAMU SİZE NE KADAR ÖDEME YAPIYOR? BUYRUN...

İNTERNET BASININA ABONELİK NASIL Bİ ANLAYIŞ,ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL!!

vatan evladi
vatan evladi - 1 hafta Önce

Canim kardeslerim,! Bu sektorde nasil bir ticaret yapiyorsunuz ki 80 bin 90 bin zarar ediyorsunuz ,! hani sizin sermayeniz kaleminiz di anlayamadim bu konuyu,! Secimlerde tum gazete sahibi arkadaslar siyasilerden aldiklari 100 bin leri hic soylemiyorsunuz ona göre kim cok verirse ona hizmet ediyorsunuz ,! kimseden para karsili is alamayanlarda kalemsorluk yapıyor adalet diyemediginiz icinde kim yedi oluyor konu ayıptır , gazetecelik neden gelişmiyor once onu sorgulayin kac kisi radyoculuk ve televizyonculuk mezunu kac kisi gazetecilik mezunu lutfen once adaleti nefsinizde muhakeme edin sektördeki tum arkadaslara sozlerim

Ahmet okcu
Ahmet okcu - 1 hafta Önce

Birde bu mu cıktı

Ali
Ali - 7 gün Önce

Belediyeden çıkartılan işçileri hiç soruyor musunuz neşe hanım birilerinin avukatlığını yapmayın sanki CHP den devraldiniz belediyeyi CHP bile bunlar kadar aşağılık olamaz

Haramı helallaştırıyorlar
Haramı helallaştırıyorlar - 7 gün Önce

Mevcut hükümet hangi partidense o partiye gir yalakalık yap bir iki partide görün gerekirse üç beş kuruş bir yardım yap.sonra al reklam işlerini yada başka işleri.üç liralık işi beşe yap ohh gelsin paralar.sonrada cumayı kaçırma vakit namazları kaçırma,nutuk at.lan haram olduğunu bile bile nasıl ederiz de bunu helalleştiririz derdindesiniz unutmayın yaratan niyetleri en ince ayrıntısına kadar bilir.

Ede46
Ede46 - 7 gün Önce

Ödemeler anormalde birde erkoç zamanın da kesilen haraç ve rüşvet var ki resmi belgeyle ispat edilmesine rağmen sümen altı edilmişti...

Osman Sert
Osman Sert - 6 gün Önce

Mahir Ünal ve Aksu tv ye sorunuz. Onlar cevap verir.

Aksakalli akif
Aksakalli akif - 7 gün Önce

Ohudugun herseye inaniciysen hiç ohuma daha iyi der bir japon atasozu eline kalem alan yaziy ede şöyle bahiym yazilanlara 1,5 milyon maraşın menfaatine yazan tek tük var ,gerisi hep bir eksen kaymasi , siyasetten medet umma ,politik nasiplenme ,arhadaşlik kaygisi ,rüzgara göre eğilmeler ,nabza göre şerbet maraş bunu hak ediy mi ? 81 milyonun yarisi maraşin urfa ile şırnak arasinda bir bölgede olduğunu saniy hala , daha fazla yatirim lazim yapilmiy , daha fazla iş sahasi lazim fabrika lazim açilmiy 3-5 tekstilci ,3-5 tencere tavaci ,dondurmaci datliciyla bu işler yürümiy her yil 20000 bebek marasta doğiy bunlara iş lazim aş lazim , siyasi görüşe göre doktor hasta seçiy mi ? Öğretmen öğrenci seçiy mi ? Esnaf müşteri seçiy mi ? Peki gazeteciler niye mesleklerini tarafsizlik ilkesiyle yerine getirmiy ?

Ahmet
Ahmet - 7 gün Önce

hiç bir şekilde haber sitesini kullanamayan ve sadece 300-500 baskı yapan haftalık veya gazeteler için gazeteci olduğunu söyleyen ama gelinen noktada Neşe'si kaçanlar kaç baskı yapıp ne kadar nerelere bıraktığınızı da yazsanız
100 tane gazete basıp sadece reklam verenlere dağıtmakla gazetecilik olmaz

edeler
edeler - 7 gün Önce

basın = parayı veren düdüğü çalar

maraşın yerlisi
maraşın yerlisi - 6 gün Önce

Ataların bir sözü vardır : Beygir sahibine göre kişnermiş veyahut köpek sahibine göre havlarmış derler , çok azı müstesna bizdede meyda ve basın ya sahibine göre yada parayı verene göre muamele eder.
Bu ülkede bağımsız ve tarafssız kimse yoktur , şartlar sizi mutlaka bir yerlere yamanmaya zorlar yoksa ortada kalırsanız sizi ham yaparlar

maraşlı
maraşlı - 5 gün Önce

bütün gazetecileri töhmet altında bırakmayın söyleyin bu şahışlar kim veya kimler ?


SIRADAKİ HABER