Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar ve döviz kurlarındaki değişiklikler, benzin ve motorin fiyatlarının sürekli olarak değişmesine neden oluyor. Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 34 kuruş zam yapılması bekleniyor.

Motorine Büyük Zam Kapıda!

NTV'nin haberine göre, motorin grubunda gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 34 kuruş zam yapılacak. Bu zamla birlikte Kahramanmaraş'ta motorinin litresi 42 lirayı aşacak. 

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kuru üzerinden rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplamaların ardından dağıtım firmaları, rekabet ve serbesti nedeniyle şehirler ve şirketler arasında farklılık gösterebilen fiyatlar belirliyor.

EPDK Elektriğe %38 Zammı Duyurdu, Bakan Bayraktar Nedenlerini Açıkladı! EPDK Elektriğe %38 Zammı Duyurdu, Bakan Bayraktar Nedenlerini Açıkladı!

EPGİS Fiyat Duyurularını Durdurdu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) suç duyurusunun ardından, Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), dava süreci sona erene kadar akaryakıt fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmama kararı aldı.