Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bugün 3 askerimizin şehit olduğunu açıkladı. Nisan ayının başından bu yana 48'i asker 4'ü korucu toplam 52 güvenlik görevlisi teröristlerle girilen çatışmalar ve bombalı saldırılarda yaşamını yitirdi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bugün sabah saatlerinde Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından üs bölgesine açılan taciz ateşi sonucunda Tnk. Söz. Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tnk. Söz. Er Mert Otal’ın şehit olduğunu açıkladı.

sonseht

Öğlen saatlerinde yine bakanlıktan yapılan açıklamada, Pençe 1-2 Harekât bölgesinde EYP patlaması sonucu yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Cüneyt Taşyürek’in tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu duyurdu.

Bugünkü kayıplarla birlikte nisan ayının başından bu yana şehit olan toplam asker sayısı 48’e çıktı. Geçtiğimiz hafta korucular Bülent Vermez, Kemal İmece, Avdi Demir, Veysi Sebik’in de şehit olmasıyla son dört ayda hayatını kaybeden toplam güvenlik görevlisi sayısı 52 oldu.

Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Şehitlerimiz sayfasına göre dün itibariyle nisan ayının başından bu yana şehit olan askerler:

77sehit3sehit2sehit4fyicbwzxgaclnxu

Kahramanmaraş'ta Arıcılar Bal Hasadına Başladı! Kahramanmaraş'ta Arıcılar Bal Hasadına Başladı!