Memleket Partisi Genel başkanı Muharrem İnce, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'nin açıklamalarına cevap verdi. İnce, "Türkiye fakir bir ülke değildir. Ekonomik tercihler nedeniyle halkı fakirleşmiş, yönetenleri zenginleşmiş bir ülkedir." ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Genel başkanı Muharrem İnce, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'nin “Türkiye gayri safi milli hasılası 8 bin 500 dolar olan fakir bir ülke. . ‘Tarım, tarım’ diye bağırıyoruz da bize getirdiği para 50 milyar dolar” açıklamasına tepki göstererek, "Erdoğan milletin kefen parasına göz dikti; 50 milyar doların nesini beğenmiyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin “Türkiye gayri safi milli hasılası 8 bin 500 dolar olan fakir bir ülke. ‘Tarım, tarım' diye bağırıyoruz da bize getirdiği para 50 milyar dolar” ifadeleriyle tepki çekmişti.

SONAR'ın anketinde Hayrettin Güngör'e şok! Aradığınız başkana ulaşılamıyor SONAR'ın anketinde Hayrettin Güngör'e şok! Aradığınız başkana ulaşılamıyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Büyükdede’nin açıklamasıyla ilgili bir paylaşımda bulundu.

"Türkiye fakir bir ülke değildir"

İnce, şu ifadeleri paylaştı:

"Türkiye fakir bir ülke değildir. Ekonomik tercihler nedeniyle halkı fakirleşmiş, yönetenleri zenginleşmiş bir ülkedir. Akıllı tarımı hayata geçirseydiniz dünyaya buğday ihraç ederdik. Erdoğan milletin kefen parasına göz dikti; 50 milyar doların nesini beğenmiyorsunuz?"