Yarışmanın amacı, gençlerin milli ahlaki değerler ışığında yetişmesi, köyler arasında sevgi ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmek, Ezanı Muhammedi’yi güzel okuyacak nesillere vesile olmak için, gençlerimizin sosyal aktif gerçek hayata hazırlamak, çevrenin ve kötü arkadaşın tuzağından kurtarmak maksadı ile yapılıyor.
İki kategoride yapılacak yarışmada 09 -14 yaş arası gençler ile 15 ve üzeri yetişkinler kendi aralarında yarışacaklar. İlk üçe giren yarışmacılara para ödülleri, katılım ve Teşekkür belgesi ile çeşitli ödüller verilirken, katılımcıların tümüne de Katılım ve Teşekkür belgesi ile hediyeler takdim edilecek.

Müracaatlar Dervişli Merkez imamı Hamza Demir koordinesinde diğer cami imamları Hüseyin Hançer, Yahya Salman ve Mehmet Taş’a yapılabilecek.23 Ağustos2022 tarihinde saat 10.00 kadar müracaatlar alınarak Dervişli Köyü Merkez Cami Avlusunda önce elemeler yapılacak Finale kalanlar saat 13.00’te davetliler önünde yarışarak ilk üçe girenler belirlenecek. Jüri Üyeleri Değerlendirmeleri yaparken Osmaniye Zeytin Dalı ilahi gurubu çeşitli ilahiler seslendirecekler.
Gençler ve yetişkinler arasında yapılan yarışmada dereceye girenlere 4.500 TL Para ödülü var.
Dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesinden sonra davetlilere ikramda bulunulacak.
Osmaniye merkez , çevre İller ve köylerden yarışmaya büyük ilgi olması bekleniyor.