Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, bölücü terör örgütü tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu ağır yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Açıklamada Şu İfadelere Yer Verildi:

"Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde kahraman silah arkadaşımız Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba, bölücü terör örgütü mensupları tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'den Taziye Mesajı

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba için yayımladığı taziye mesajında, "Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim." ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI YILMAZ'DAN ŞEHİT ER ZORBA İÇİN TAZİYE MESAJI
 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba için taziye mesajı yayımladı.

Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba'ya Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." ifadelerine yer verdi.

Engelli Araç Muafiyetlerinde Yeni Düzenleme: Vergi Kayıpları Azaltılacak! Engelli Araç Muafiyetlerinde Yeni Düzenleme: Vergi Kayıpları Azaltılacak!

Şehidimize Son Görev

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba'nın bekar ve 5 erkek 2 kız 7 kardeş olduğu, ayrıca Sedat Zorba adında ikizi olduğu öğrenildi. Şehidin cenazesinin memleketi Iğdır'da gün içinde defin edileceği belirtilirken defin saatin daha sonra açıklanacağı öğrenildi.