Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde dün helikopter palinin çarpması sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen Piyade Uzman Çavuş Kırmızıkoç’un, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.

f1nim3-waaa0xy7

Açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadelerine yer verildi.

ŞEHİDİN EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Şehit Piyade Uzman Çavuş Enes Kırmızıkoç’un Van’ın Erciş ilçesinde ailesinin yaşadığı eve Türk Bayrağı asıldı.

İlçenin Örene Mahallesi’nde yaşayan baba Übeyit ile anne Fatma Kırmızıkoç’a şehadet haberini askeri yetkililer, sağlık görevlileri eşliğinde verdi.

aa-20230722-31736895-31736891-sehit_piyade_uzman_cavus_kirmizikocun_ailesinin_evine_turk_bayragi_asildi_resized
Ailenin Türk bayrağı asılan evlerinin önüne taziye çadırı kuruldu. Şehidin naaşının bugün ilçede defnedileceği belirtildi.

Baba Kırmızıkoç, şehit oğlunun daha önce Bitlis’in Tatvan ilçesinde görev yaptığını, Kurban Bayramı’nda da görüştüklerini söyledi.

aa-20230722-31736895-31736893-sehit_piyade_uzman_cavus_kirmizikocun_ailesinin_evine_turk_bayragi_asildi
Kırmızıkoç, “Vatan sağ olsun, yapacak bir şey yok. Vatan içinse hepimiz ölürüz. Çok şükür kaderinde o vardı. Askerliği çok seviyordu. Mesleği de vardı ama asker olmak istedi.” dedi.