Ramazan'ın ilk orucu için sahura bu gece (11 Mart Pazartesi) kalkılacak ve yarın akşam ise ilk iftar gerçekleştirilecek. İlk imsak vakti yarın Iğdır'da saat 04.52'de, ilk iftar ise aynı şehirde 18.13'te olacak. Çanakkale'de ise Ramazan'ın ilk günü son imsak saat 06.02, son iftar ise 19.24 olarak belirlendi.

Artvin, Kastamonu, Kırklareli, Samsun, Zonguldak ve Sinop'ta oruç süresi 13 saat 23 dakika ile en uzun; Adana, Antalya, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İzmir, Kilis, Mardin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak ve Van'da ise 13 saat 20 dakika ile en kısa olacak.

Kahramanmaraş Depremindeki Kayıplar Hafriyat Alanında Aranacak! Kahramanmaraş Depremindeki Kayıplar Hafriyat Alanında Aranacak!

Kahramanmaraş'ta ise vatandaşlar bu gece sahur için 05.24'te kalkacak, akşam iftarı ise 18.41'de yapacak.

Sahur Nedir Ne Zaman Baslar Biter

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı, ramazanın temasını "Ramazan ve Ahiret Bilinci" olarak belirledi. Aynı zamanda, fitre miktarını da 130 lira olarak açıkladı. Bu karar, Ramazan ayının manevi yönünü güçlendirmeyi ve toplum içinde dayanışmayı teşvik etmeyi amaçlıyor. Müslümanlar, bu mübarek ayda hem ibadetlerini yerine getirecekler hem de toplumsal sorumluluklarını daha fazla hissedecekler.