KSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Saltalı ve Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, Genel Sekreter Doç. Dr. Fatih Tiyek, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Enver Orhan ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Özlem Nalbantbaşı’nın da hazır bulunduğu Rektörlük binası bahçesinde gerçekleştirilen toplantıya 15 farklı ülkeden uluslararası statüde öğrenci katıldı.

2-32

Uluslararası öğrencilerin karşılaştıkları sorunları, memnuniyet ve beklentilerini dinleyen Rektör Can, 2022-2023 akademik yılında yüz yüze eğitimde öğrencilerle buluşmayı hedeflediklerini, bunun için fiziki altyapı, teknolojik altyapı, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler için gereken ortamı hazırladıklarını söyledi.

Üniversitemizde 54 ülkeden 2 bin 500 uluslararası öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Can, “Sizler bize ailelerinizin emanetisiniz. Sizlerin en iyi şekilde yetişerek ülkelerinize ve insanlığa hizmet etmeniz en büyük hedefimiz.  Buradan edindiğiniz akademik, sosyal, kültürel becerilerle ülkenizin kalkınmasına katkı sağlayacaksınız. KSÜ ailesinin fertleri olarak Türkiye’nin kültür elçileri olarak bizi temsil edeceksiniz.” diye konuştu.

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler içerisinde yer almanın en az akademik başarı kadar önemli olduğunun altını çizen Rektör Can, etkinliklerde görev alan öğrencilerin özgüven, liderlik ve girişimcilik becerilerinin olumlu yönde geliştiğini söyledi.

3-22

Rektör Can “Sizler bizim misafirlerimizsiniz. Sizlerin üniversitemizdeki ve ülkemizdeki mutluluğu bizim de mutluluğumuzdur. Sizlerin, ailelerinizin ve ülkelerinizin de bayramını şimdiden kutluyorum.” dedi.

Toplantıda uluslararası öğrenciler de talep, memnuniyet ve beklentilerini Rektör Can’a ilettiler.