Hekim ve diş hekimlerinin maaşlarını artıran yasa teklifi geri çekildi

Hekim ve diş hekimlerinin özlük haklarında iyileştirme yapılmasını öngören düzenlemenin geri çekilmesine tepki gösteren Türk Tabipleri Birliği (TTB), “TBMM'ye getirilen yasa tasarısının alelacele geri çekilmesi, hükümetin bu konuda da ciddi bir hazırlık yapmadığını salgını yönetemediği gibi bunu da yönetemediğini göstermiştir" dedi.

SAĞLIK 05.12.2021, 06:52
Hekim ve diş hekimlerinin maaşlarını artıran yasa teklifi geri çekildi
banner257

Hekim ve diş hekimlerinin özlük haklarında iyileştirme yapılmasını öngören düzenleme bugün itibari ile geri çekildi. Konuyla ilgili Türk Tabipleri Birliği'nden tepki açıklaması geldi.

TTB'nin açıklamasında, “TBMM’ye getirilen yasa tasarısının alelacele geri çekilmesi, hükümetin bu konuda da ciddi bir hazırlık yapmadığını salgını yönetemediği gibi bunu da yönetemediğini göstermiştir. Pandemide yapılmayan ek ödemeyi, bugün de verilmeyen zammı kamuoyuna açıklamak bakanın sorumluluğundadır” denildi.

Yorumlar (3)
Ökkeş otatar 2 ay önce
Her dediğimi yapacqk her şeye imza atacak hiç bir şeye itiraz etmeyecek kişilerden idareci yönetici yaparsanız böyle yapıp yapıp bozarsınız
Köylü 2 ay önce
Pandemiden bu bu zamana kadar kaç Dr istifa etti söyleyebilirler mi yalan dolan Bir çok Dr sesini çıkaramıyor meçhul olmamak için ölenleri hepsi aşıdan öldü nerden biliyorum bir vatandaş olarak bir vefat selası duyduğumda araştırıyorum aşı yapılmış mı diye evet yapılmış, aşı yapılıpta ilk altı ayda ölen insan ülkede milyonlarca ama söylenmez bir sade vatandaş olarak şunları söylemeliyim tv lere bakıp hasta sonuçlarına inanıp hayatınızı etkilemeyin maskeyi çıkarın hayatınızdan anne ve babanıza sizlere çocuklarınıza ve yakınlarınızda,size yakın hissettiğiniz her kese aşı olmaları hakkında ısrarcı olunuz, açı olanlar ise beş yıl içinde artık camilerden vefat selasını dahi yasaklayacaklar , çünkü insanların psikolojisi tümüyle bozulacak
çakır 2 ay önce
PANDEMİ boyunca sağlık işçişine temzlik güvenlik tıbbi sekreter pandemi yardımı almamıştır almıyorda duyurulur...
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı