Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesinde şikayetler bitmek bilmiyor!

Kahramanmaraş'ın göz bebeği olması gereken Necip Fazıl Şehir Hastanesine karşı şikayetler bitmiyor.

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesinde şikayetler bitmek bilmiyor!

Whatsapp ihbar hattımıza Necip Fazıl Şehir Hastanesi ile alakalı onlarca ihbar geliyor. Haber46 olarak şikayetleri değerlendirdiğimiz de başta ilgisizlik ve düzensizlik vatandaşı derinden rahatsız ediyor.

İşte o şikayetlerden yalnızca bir kaçı; 

ORGAN BAĞIŞI İÇİN GİTTİM YARDIMCI OLMADILAR! 

" Çarşamba günü necip fazıl Şehir Hastanesi'ne gönüllü organ bağışı için bilgi edinip başvuruda bulunmak istedim fakat hastane girişinden tutunda kardiyoloji polikliniğine kadar hiç yardımcı olmadılar sürekli ilgisiz yerlere yönlendirdiler ve belki bir hayat kurtarma ümidiyle gittiğim hastaneden hayal kırıklığı ile ayrıldım. Çünkü ülkemizde pek yaygın olmayan bir şey için gönüllü olmak bu kadar zor ise bir umutla organ nakli bekleyen hastaların hayalleri çok çok daha zordur. " 

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Doktor İlgilenmedi!

"Doktor ilgilenmedi,rahatsızlığımı daha dile getiremeden odadan çıktı ve burada bir şey yapamayız başka hastaneye gidin dedi. Sekretere açıklama yaptım 3 yıl önce bir kaza geçirdim ve ayak baş parmağım koptu. Şu an ise kemik eğriliği var şiddetli acı çekiyorum."

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi 'ndeki Düzensizlik

"Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi klimaları düzenli çalışmıyor, soğutmuyor ve temizlik personeli bakmıyor oda temizliğine. Hasta yakınları temizlikle ve hastayla ilgileniyor."

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Doktorunun Davranışı Ve Yetersizliği

"Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde psikiyatrı servisine gittim ve bana şikayetimi sordu. Sorunlarımı anlattım fakat sürekli olarak bilgisayara bakıyordu, benimle göz teması kurmadı ve etkili bir iletişime geçemedim derdimi anlatamadım. Sanki dinlemeyip başka işle uğraşıyormuş gibiydi. Kısa kesip bu kadar dedim ve sadece ilaç veriyorum 1 ay sonra gel dedi. O an anladım ki dinlememiş. Çünkü çok az sürede benimle iletişime geçmeden direk ilaç tedavisi önermekte saçmalık. Benimle kurduğun tek bir cümle ile bu kanıya varmakta nedir? Susarak çıktım bütün insanları ilaçla mı tedavi etmeli? Size bunlar mu öğretildi? İnsanlara karşı davranışınız bu olmamalı. Şikayetim var."

Yetkililerin derhal bu sorunlar ile ilgilenmesi gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 12:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEMLEKETİN ADAMI
MEMLEKETİN ADAMI - 5 ay Önce

DOKTORDAN ÇOK EL ALTI ÇALIŞANLARIN AĞZINA ŞAPTA İLE BOK YETİŞMİYOR NASIL BİR HAVA NASIL BİR TAVIRLARI VAR BİR GÖRSENİZ GEÇEN BİRİNİ ELİME ALIYORDUM ZOR KURTULDU FİŞ KESEN Mİ BAŞHEKİM Mİ BELLİ DEĞİL BAŞHEKİM BEY AZICIK KOLTUĞUNU BIRAK DA HASTANEDE NE OLUYOR BİR BAK GEZ HASTANE Yİ TEMSİL EDEN SENSİN BİZİM K.MARAŞ TA HANGİ BİRİME GİDERSEN GİT HEP EN ÜST TEKİ İNSANLAR AYNI VURDUM DUYMAZ ADAMLAR MESAİ BİTMESİNE YARIM SAAT KALA GİDİYOR ERKENDEN AMA MESAİ BAŞLIYOR YARIM SAAT BEKLE GELEN YOK ERKEN DEN GİDİYORSUN ERKENDEN DE GEL Kİ İNSANLAR İŞİNİ GÖRSÜN DİMİ AMA NEREDE HEHEHEHEYTTTT KİMİN UMRUNDA ..........

ÇAKIR
ÇAKIR @MEMLEKETİN ADAMI - 5 ay Önce

SİZ ÖNCE HASTANE ADABINI ÖĞRENİN.ÇALIŞANLAR GEREĞİNİ YAPAR.

Fatma KURT
Fatma KURT - 5 ay Önce

Merhabalar. İsimsiz olarak yorum yazan arkadaş. Yazdığınız güzel yazıya bir şeyler de ben eklemek istiyorum. Evet hastanemiz çok yoğun ve talebi karşılamakta zorlanıyor. Ama şu da varki hiç bir hastamızı da boş göndermedik. Her poliklinikte her dortorumuz gün içinde ortalama 100 Ile 200 arası hastayla ilgileniyor. hastalarımızı mağdur etmemek için zaten kapasitelerini fazlasıyla zorluyorlar. Servislerimiz dolu olmasına rağmen bütün çalışanlarımız en iyi şekilde hastarımįza hizmet etmek için uğraşıyorlar. Her kurumda eksiklik vardır ama bu böyle bir eleştiri emeğe saygısızlıktır. Organ bağışı için nereye sordunuz bilmem ama hastanemizde bunun için özel bir birim var. Psikiyatri Polk. Her gün kaç hasta muayene oluyor bilginiz var mı? Her hastaya vakit ayırmaya çalışıyorlar. Anlaşılan hastanemizde bu sorularınıza cevap bulmak için uğraşmamışsınız ki, aynı gün içinde kendinizi bu haberi yapmak için yormuşsunuz. Bunun yerine başhekim yardımcılarımıza başvursaydınız sorularınıza daha hızlı şekilde cevap bulurdunuz. Bunun için bir selam vermeniz yeterli. Sizi en iyi şekilde güler yüzle karşılar, sıcak bir çayımızı esirgemezdik. Hastanemizde ki personellerimizin günde kaç kişiye hizmet veriyor ve sizin gibi önyargılı kaç kişiyle ilgilendiklerini bir bilseniz. Sonuçta onlarda insan bunu da unutmamak gerekir. Bir sıkıntınız olduğunda hastanemize basvurmanız eksiklerimizi tamamlamamızda bize yardımcı olurdu. Hizmetlerimize önyargıyla bakan hasta kitlesi yaratmaktan daha iyi sonuçlar verirdi. Sizde bu haberi yapmak için bu kadar yorulmazdınız sevgili hastamız. Size daha iyi hizmet etmek için tekrar hastanemize bekleriz. Ama bu sefer neyi nerede aradığınızı bilerek gelin lütfen. Farklı amaçlar için değil. Sevgiler hastane çalışanları....

bilirkişi
bilirkişi @Fatma KURT - 5 ay Önce

bunların dertleri o binayı yaptıranlarla, çoğuda fetöden dolayı kuyruk acısı olanlardır .... bunların ağzına verilen her sakız o binayı yaptırana zarar veriyor , ve ozararda dönüp dolaşıp millete zarar verecek farkında deyiller, helede ikibin ikiden önceki sağlık sistemini bilmiyorlarsa hiç bişey bilmiyorlar demektir...

ede
ede - 5 ay Önce

yarıdan fazlası suriyeli zaten hastaların çalışanları işinden soğuttu işe yaramazlar..

maraşlı fero
maraşlı fero - 5 ay Önce

kahramanmaraşın insanının değeri varmıki ilgilensinler.sürekli kamu spotu yapılıyor organ bağışı için malesef bizim sağlık söktörüne bir haller oldu..denetleme yok zaten hele o kantin yokmu o kantin. yahu hiçmi ALLAH korkunuz yok.fiyatlar tavan yapmış biriside çıkıp demiyor piyasadaki 3 liralık ürünü sen neden 13 liraya satıyorsun diye.AMANNNN

Senem çınar
Senem çınar - 5 ay Önce

Evet bende şikayetçiyim yoğun bakımlarda bayan hastalara erkek hasta bakıcı bakıyor bayan hasta bakıcı ne işe yarıyor yokmu bayan hasta bakıcısı hastanenin lütfen yetkilileri bilgilendirin birgün sizinde kızınız karınız anneniz yogunbakımda yatabilir çok çirkin bir durum

Cenk
Cenk - 5 ay Önce

Hahahaha. Yine neremle güleceğimi şaşırdım. Bu şehre tüm bunlar müstehaktır.

bilirkişi
bilirkişi @Cenk - 5 ay Önce

sene 2000 den önceki doktorlar canını yakmamış belli bi araşyır eski doktorlar nasıldı, karşısında konuşamazsın bile

EDE
EDE - 5 ay Önce

YA SİSTEM YOK YA ELEMAN. ELEMAN ALIMIDA YOK ÇALIŞANDA VATANDAŞ DA MAĞDUR.

Maraslimmm
Maraslimmm - 5 ay Önce

Orda işini gordureceksen tanidigin olacak hepsi doymuş memur larin umrunda değil hasta ..

S.Y.
S.Y. - 5 ay Önce

Bunlar ne ki doktor hastayı görmeden heyet raporu veriyor.

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 5 ay Önce

4-5 yıl öncesine kadar epey düzelmişti ama tekrar her şey 20 yıl öncesine döndü.Hükümetin bunlara gene bir ayar vermesi gerekiyor.Doktor,hemşire,memur sanki hayvana muamele yapıyormuş gibi davranıyor.

Taşkın Aydın
Taşkın Aydın - 5 ay Önce

2 gün önce annemi tıp fakültesi aciline götürdüm. Hasta kayıt bölümünde kayıt yaptırdıktan sonra bizi yeşil alana yönlendirdiler. Yani ayakta tedavi birimi. Girdik içeri bayan bi stajiyer sanırım, bizden önceki hastanın tansiyonunu ölçemedi ve hasta bakıcıya seslendi kadının tansiyonunu hasta bakıcı ölçtü. Ardından aıra bize gelince şikayatimizi dinledi baktı ki olmuyor diğer arkadaşını çağırdı o da işin içinden çıkamadı (muhtemelen kalpten şüphelendiler) ve kırmızı alana yönlendirdiler. Saat 09:11 de oraya gittik ve yaklaşık 4 tane üzerinde beyaz önlük bulunan şahıslara annem şikayetini anlattı. İlk girdiğimizde annemin tansiyonu 19-8 ölçülmüş. Refakatcileri dışarı çıkarıyorlar tabi bilenler bilir. Ben yaklaşık 1 saattir dışarda bekliyorum. Saat 10:30 oldu telefonum çaldı ve arayan annem "oğlum burda bana hiçbir müdahalede bulunmuyorlar öylece yatıyorum gel de gidelim" dedi. Kan beynime sıçradı tabi. Güvenlikcilerden zor bela izin alıp içeri girdim. Hocam anneme neden müdahale etmiyorsunuz diye sorduğumda bakacağız cevabını aldım. Yaklaşık 15 dk daha bekledikten sonra annemin kolundaki tansiyon aletini çıkarıp sizi şikayet edeceğim diye bağırmaya başlayınca hepsi başıma toplandı. "Bu kadın burda yatacaksa evde de yatabilir, tansiyon çıkmış 19 a ve siz hiç bir müdahalede bulunmuyorsunuz ayrıca hastalık nedir belli değil, diye kalkıp kapıya yönelince zor bela oturtulduk ve yalandan 3 tüp kan alındı. Sonuçların 1 saat sonra çıkacağı söylendi. Dedim ki hocam bu kanı madem alacaktınız geldiğimizde alsaydınız da şimdi aonuçlar çıksaydı olmaz mıydı? Hiç cevap yok. Sonuç olarak 1 saat 15 dk sonra sonuçlar halen çıkmamıştı ve biz o sonuçları öğrenmeden ve annemin rahatsızlığının sebebini öğrenmeden kolundaki damar yolunu çıkartarak hastaneden ayrıldık. Ki biz Allah'tan ağır bir hasta değildik. Orda yardım edin diye inleyenler cabası. Allah ellerine düşürmesin.

HAS MARAŞLI
HAS MARAŞLI - 5 ay Önce

Ankaar İstanbul daki birçok hastaneden daha temiz ve kaliteli hizmet verilmekte , bu tür ceviz kabuğunu doldurmaz haberler ile şehrimizi ve hastanemizi yıpratmayalım.

Dkdjf
Dkdjf - 5 ay Önce

Şehir hastanesinden hizmet almış biri olarak yapılan eleştirilerden bazılarına hak verdim ama bazılarına da hak vermedim doğrusu. Hak verdiğim şey temizlik. Hastanenin pis olması benim gözüme carpmadi ama birkaç kişi pis olarak gormusse buna itiraz etmem. Hastane her zaman temiz olmalı. Ama girişteki danışmadan doktora kadar derdimi anlttigim herkesten yanıt aldım. Bazen biraz bekledim ama zaten hastane yoğun. Bence herkes derdini tam olarak anlatırsa yardımcı oluyorlar.

Adem
Adem - 5 ay Önce

Bu da bir şey mi?Çocuğum 10 aylık olduğunda Megapark'ın çocuk doktoru kalça çıkığından şüphelendi.Aynı hastanenin ortopedi doktoru çocuğuna askı önerdi.Biz güvenmedik Adana da bir profosör'e götürdük.Adam çocuk sapasağlam dedi.Yani bir kalça çıkığını bilmekten aciz,bu konuda uzmanlaşmış güya doktorlarımız var.Nasıl bu insanlara canını güveneceksin ki

Ceylan
Ceylan - 5 ay Önce

Tedavi beleş olduğu için kimsenin muayene öncesi cebinden 5 kuruş çıkmadığı için hastane gereksiz hasta dolu, bu gereksiz hastalar yüzünden de gerçekten hasta olan hastalara yeterli ilgi gösterilemiyor veya zaman ayrılamıyor... muayene ücretlerini giriş esnasında 10 tl alsan hasta sayısı yarıdan daha aza düşer eminim...

BİLAL PARLAK
BİLAL PARLAK - 5 ay Önce

PERSONEL ALIMI YAPILMIYORMUŞ SÜREKLİ SİSTEMLER GİDİYORMUŞ ÇALIŞANLARIN YÜZÜ SİRKE SATIYOR NEDENİNİ SORDUM HER GÜN FARKLI YERLERDE ÇALIŞIYORLARMIŞ EEEE TABİ ÇALIŞANDA HAKLI KAFA KALMAZ Kİ

Erdem ARABACI
Erdem ARABACI - 5 ay Önce

Ulan amigolar hastanenin şehir dışında oluşu sizin rahatsız etmiyorda ilgisizliktenmi rahatsız oldunuz

k.maraş
k.maraş - 5 ay Önce

hepsini memurluktan atın bakın ne olacak

Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı - 5 ay Önce

En iyisi yurt dışına taşınmak. En iyisi her yıl Antalya'da felan tatilini yap ve Türkiye cennet siz şükür etmiyorsunuz deyip geri git.

Turkoglu
Turkoglu - 5 ay Önce

Konuşurken kayıt yapabiliyorsan kayıt yap cimere gönder valiye gönder

Hasan
Hasan - 5 ay Önce

Ben de üniversite hastanesi ile ilgili bir şey yazmak istiyorum. Kan vermeye gidiyorsun eleman şöyle uzaktan bir damara bakıyor senden kan alınmaz damarın ince diyor ve postalıyor. Devlet hastanesinde kan verebiliyorum, ankara da verebiliyorum istanbul da verebiliyorum ama KSÜ de damarım ince. Yersen....

Mahmut
Mahmut - 5 ay Önce

Biraz da artık oy vermeyin bakın nasıl düzelir hepsi kedi gibi olur

RUMUZ
RUMUZ - 5 ay Önce

İNTANİYE BÖLÜMÜNDE FİŞ KESEN BİR ARKADAŞ VAR NE ZAMAN GİTSEM FİŞ KESTİRMEYE YERİNDE YOK BAŞKALARININ İŞLERİNİ TAKİP EDİYOR .ŞİKAYET OLARAK BİLDİRDİM BAKALIM İŞLEM YAPILACAK MI

Doganer
Doganer - 5 ay Önce

Bende iki gün refakatçi olarak kardiyoloji katındaydım katta bulunan kafeterya köşe bucak kirli ve pis gorunuyordu

Bilge tort.
Bilge tort. - 5 ay Önce

Benim annem bir tek bu değil marastaki bütün hastanelere gidiyor ama hiç birbirinin bir bilgisi olduğunu düşünmüyorum düşünmem hergün hergün hastaneye gelgit kolay sanki

Rumuz
Rumuz - 5 ay Önce

İlgisiz sahipsiz bir sehir. K. Maraş

Ezel46
Ezel46 - 5 ay Önce

Arkadaşlar sağlık çalışanlarımız elinden geleni yapıyorlar. Muhakkakki eksiklikler olacaktır. Biraz daha empati yapalım. Hastanede bulunduğum sürede Gerekli ilgi ve alakayı gösteren Doktorlarımıza hemşirelerimize tşk ederim.

Duyarlı vatandaş
Duyarlı vatandaş - 5 ay Önce

Ülkemizde şiddet sizin gibi gazeteciler sayesinde gün geçtikçe artıyor sağlıkta şiddet Kadına şiddet çocuk istismarı sayenizde körüklenerek gidiyor.Bu kutuplaştırıcı hedef gösterici söylemler tek amacı günde ortalama 100-150 hastaya şifa vermek olan( yurtdışında bu rakam 20-30dur) hekim ve sağlık personelini zor durumda bırakmaktan başka birşey değildir.Bu yaptığınız gazetecilik değil toplumda insanlarını birbirine nefret eder hale getirmektir.Elbette hastanenin eksiklikleri olacaktır yıkıcı değil yapıcı eleştiri ve tavsiye yapmak özveri ile çalışan o insanlarında yaptığı işten memnun olmalarını sağlar.Unutma sevgili gazeteci acımasızca hedef gösterdiğin o özverili insan senin kardeşin evladın annen baban da olabilirdi.Ülkemizde şiddeti engellemek senin elinde.

mustafa
mustafa - 5 ay Önce

Arkadaşlar antebe gidebilirsiniz. Neden Kahramanmaraş'ta tedavi edilmeyi umut ediyorsunuz. Sistem bu. İşinize gelirse artık.

Cansu mert
Cansu mert - 5 ay Önce

Siz birde elbitan devlet hastanesini görün hiiiç özveri düzen yok.

Uzun dogan
Uzun dogan - 5 ay Önce

Millet ülkenin civisicıkmış bizler neyin kafasını yaşıyoruz daha on gün önce elbistan şeher hastanesinde b neler oldu bilseniz...

Fatih
Fatih - 5 ay Önce

Psikiyatri örneği veren kişi haklı ve doğru dur,ben sağlık personeli yim aynısını yaşadım.
Diğerleri fasa isko şikayet cinsinden,...

Mustafa
Mustafa - 5 ay Önce

Dün hastanedeyim ultrason bölümü ne sevk ettiler acil olarak ama hastanede yakını olan bir hasta bakıcı temizlik görevlisi tanıdığı olan herkes içeri girdi işlerini halletti biz saat lerce bekledik acilen sağlık bakanlığı bu olaylara el atması gerek

Maraş’tan çoook uzakta olan hastahane
Maraş’tan çoook uzakta olan hastahane - 5 ay Önce

Hastane neden orada acaba hiç sordunuz mu kendinize? Haydi onu geçtik hastane çalışanları güvenlikçisinden tut gişecisine kadar kendini başka birşey sanıyorlar.. baş hekime çıkıp şikayet ediyorum herkes o kişiden muzdarip peki neden hala bu adam bu kadar cüretkar kime neye güveniyor....ah bu torpil..

Hasibe tasci
Hasibe tasci - 3 hafta Önce

Hastanede dokturlar calisanlar personeller gec geliyo beklemekkten bıktik bi duzen gelsin saat 10 dapersonel doktur gelirmi


SIRADAKİ HABER