Kahramanmaraş'ta binlerce fidan, kurumaya terk edildi!

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğünün faaliyetleri kapsamında, binlerce fidan kurumaya terk edildi.

SAĞLIK 07.04.2019, 00:40 07.04.2019, 00:45
Kahramanmaraş'ta binlerce fidan, kurumaya terk edildi!
banner257

Kahramanmaraş’ta Orman Bölge Müdürlüğü’nün ağaçlandırma çalışmaları kapsamında dikim için ayrılan binlerce fidan, dikimi yapılmadan ormanda kurumaya terk edildi.

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesine bağlı Soğukpınar Mahallesi’nde çekilen skandal fotoğraflar, görenlere pes dedirtti. WhatsApp İhbar Hattımıza gelen fotoğraflar, acı gerçeği ortaya koydu.

İŞTE O SKANDAL FOTOĞRAFLAR - TIKLA

 Edinilen bilgilere göre; geçtiğimiz yılın Kasım ayında ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, ihale usulüyle bölgede fidan dikimi için teraslar açıldı ve tüplü fidanlar bölgeye dağıtıldı. Ancak yerleri hazır olmasına rağmen binlerce fidan toprakla buluşturulmadı. Dağıtılan fidanlar sadece yol kenarlarına dikim yapılarak göz boyandı; iç bölgelerde ise dikim yapılmadı. İç bölgelerde açılan teraslarda bulunan binlerce fidan kurumaya terk edildi.

Karların erimesiyle bölgede ortaya çıkan manzara mahalle sakinlerinin tepkisini çekerken; milli sermayemizin bir parçası olan fidanların kurumaya terk edilmesi vicdanları sızlattı.

Orman Bölge Müdürlüğü’nden ihaleyi alan kişi veya işletmeler ile fidanların kurumasında rolü olan kişiler hakkında soruşturma açılıp açılmayacağı merak konusu oldu.

Kaynak: Marasanahaber 

Yorumlar (33)
Saim ışık 1 yıl önce
Orman işletmeye bir şahıs tanıtayımda,bıraz utansınlar;Abdullah ışık lütfen arşivlerde kalan ismini inçelesinler.K.msraş,göksün,çardak dogumlu 1960 li yıllarda K.maraş olan işletme fidanlama müdürlüğüne atandıgında,Ahır dağı çıplak,maraşi sel basar bir durumda,Ankaraya durumu arz eder,fidanlama yapılması için müsade ister olumsuz cevap gelir.o dönen Ankara'da Alman mühendisler görev yapmakta sahaa bilgileri olmadan Ahır daginda fidan yetişmez raporu düzenlemişler.Bu rapora sinirlenen merhum Abdullah bey kendine ait arazi satarak ,işçi tutar teras kaldırır,fidan diktirir,eşeklerle su taşıyıp fidanlarin yetişeceğini Ankara'ya ispat eder.suçatindan,kapıçama kadar olan bölgeyi sgaçlandırır,bu sahalarda birçok piknik alanı,park,mesire alanı yol yapılmasına rağmen Merhum Abdullah Işık adı hiç bir yere verilmemiş. Bu merhum alanların fidan dikilmesi için servetini ve emeğini harcamıştır ve vatana helal etmiştir. Şimdi milyonlarca fidanlarca susuz bırakıp imha eden orman işletme müdürlugune du
Ahmet 1 yıl önce
Adamlar siyasetçilere yalakalik yapmaktan başka hiç bir şey yapmıyor, yalakalık dersen hepsi maraton koşucusu gibiler.
Ayşe ersoy 1 yıl önce
Ceritliler her yerde sesiniz yüksek çıkar dı sizin ne bu hal nerdesiniz muhtar nerdesin sorumlular nerdesiniz yazık size
Mert 1 yıl önce
Sorumlular iyice arastirilip bulunmali ve kanunen gereken neyse mutlaka yapilmali..
Hakverdi 1 yıl önce
Yazıklar olsun milletin haklarını nasıl ödeyeceksiniz bunun sorumlusu kimse derhal cezalandırılsın savcılarımız gereğini derhal yapmalıdır
Vicdan 1 yıl önce
Yazıklar olsun size be sorumlusu her kim ise
Sertmahi 1 yıl önce
Günümüz şartlarına bakılırsa devletimiz iyi ayakta duruyor.
Maraşlı 1 yıl önce
Bu ihmali yapanlarda hiç mi Allah korkusu yok yazık değil mi ya
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?