Kahramanmaraş’ı ve şehrin dondurmasını tanıtmak için il il ve ülke ülke gezen Alpedo-Kervan lezzetleri yönetim kurulu başkanı Sami Kervancıoğlu’nun son durağı Çankırı oldu.

Şov izdihama neden oldu!
Çankırı Karatekin Üniversitesinde dondurma ve gençlik festivaline katılan Kervancıoğlu burada yoğun ilgiyle karşılaştı. Yapmış olduğu dondurma şov ile izdihama neden olan başkan Kervancıoğlu kesmiş olduğu dövme dondurmayı kendi eliyle öğrencilere ikram etti. Kervancıoğlu’nun bu jestine karşı sanatçıların elfida şarkısını alpedo’ya uyarlayarak söylemesi ise büyük beğeni topladı.

WhatsApp Image 2022-05-18 at 22.27.31 (1)

Sahnede dondurma önlüğü giydi!
Festivalde kariyer konuşması da yapan Sami Kervancıoğlu, konuşma yapmadan önce katılımcılardan müsaade isteyerek kravat ve ceketini çıkartıp dondurma önlüğünü giymesi ise alkış tufanına neden oldu. 

WhatsApp Image 2022-05-18 at 22.27.32

“Hedefsiz bir şey olmuyor”
Konuşmasında gençlerin hedefsiz kalmaması gerektiğine değinen Kervancıoğlu, “Bugün sizlerle bir arada olmaktan mutlu ve gururluyum. Kahramanmaraş denince biliyorsunuz akla ilk dondurması geliyor. Biz bu işe küçük bir dükkan ile başladık. Gecemizi gündüzümüze kattık bugünlere geldik. Şuanda Türkiye’de 135 bin noktaya dondurma veriyoruz. 17 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu hedeflerle oluyor, hedefsiz hiçbir şey olmuyor. Ben emeklerinden dolayı sayın rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi ve sayın valimiz Abdullah Ayaz’a teşekkür ediyorum.” Dedi

Kervancıoğlu Amerika yolcusu!
Alpedo-Kervan lezzetleri yönetim kurulu başkanı Sami Kervancıoğlu, Haziran ayında ise Amerika’daki gıda fuarına katılacak.