Erkoç en genç büyükşehir belediye başkanı oldu

Kahramanmaraş'ta belediye başkanlığı seçiminde ipi göğüsleyen 40 yaşındaki AK Partili Fatih Mehmet Erkoç, 30 büyükşehir belediye başkanı arasında en genci oldu.

Erkoç en genç büyükşehir belediye başkanı oldu
Kahramanmaraş'ta yerel seçimlerden zaferle çıkan AK Partili Fatih Mehmet Erkoç, Türkiye'nin bu yılki en genç büyükşehir belediye başkanı oldu. Yüksek makine mühendisi olan 40 yaşındaki Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti'nin 2001'de kuruluşu sırasında merkez ilçe teşkilatında yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2003'te merkez ilçe başkanı, 2009'dan itibaren de il başkanı olarak görev yapan Erkoç, 684 bin 644 seçmeni bulunan Kahramanmaraş'ın 27'nci ve aynı zamanda ilk büyükşehir belediye başkanı oldu. 

HEDEF DÜNYA KENTİ 

Türkiye'nin 30 büyükşehir belediye başkanı arasında en genci olan evli ve bir çocuk babası Fatih Mehmet Erkoç, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ülkelerin değil şehirlerin yarıştığı 21. yüzyılda hedefimiz dünyanın sayılı kentlerinden biri olmak. Bugünden itibaren kentimizin dört bir yanında başlayacak hizmet destanı ile Kahramanmaraş dünya kenti olma yolunda dev bir adım atacaktır. Projelerimizin bu şehre büyük katkılar sağlayacağına yürekten inanan ve bunu birlikte başarmamız için destek veren herkese teşekkür ediyorum." 

sabah
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet :)
Ahmet :) - 4 yıl Önce

Mustafa Poyraz: "Ben şimdiye kadar kaldırımdan başka bir şey döşemedim. İnşallah Sn. Fatih Erkoç kardeşim de Maraş'a benden daha çok kaldırım döşeyecektir. Vatandaşlarımızın oyları boşa gitmeyecektir" dedi.

EmrE
EmrE - 4 yıl Önce

Seçim öncesi yorumcuları kayıp.

TELCEKER
TELCEKER - 4 yıl Önce

hangi soy miilet mezhepten olursa olsun.... HİZMET ETSİN.....yandaşlarına değil de her vatandaşa eşit yaklaşsın..... O zaman 2. dönem bile gelir....

Horsaik
Horsaik - 4 yıl Önce

Bundan önceki belediye başkanının hizmet ettiğine inancım yok, seçilen arkadaşı tebrik ediyorum, inşallah hizmet eder ve beni yanıltır. K.Maraşlı farkında olmadan seçti, çünkü bir çok seçmen ben oyumu başbakana vereceğim deyipte verdi. İnşallah K.Maraş bir 5 yılı daha kaybetmez. Saygılar

K.MARAŞLI
K.MARAŞLI - 4 yıl Önce

HADİ BAKALIM İLK İŞ KALDIRIMLARI SÖKMEK....

bna
bna - 4 yıl Önce

Bir şeyler söylemeye gerek yok. Anlama kapasiteli insanlarla konuşulur.

gülen adam
gülen adam - 4 yıl Önce

Celladına aşık olmuşsa bir millet,
İster ezan ister çan dinlet.
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
Müstehaktır ona her türlü zillet.(ömer hayyam)

Halis KULYU
Halis KULYU - 4 yıl Önce

Restore edilecek yer de kalmadı.


SIRADAKİ HABER

banner215

banner122

banner124

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225