Ak Parti K.Maraş İl Başkanı Debgici'nin istifası istendi mi?

Ak Parti'de Siirt, Iğdır ve Kütahya İl Başkanlarının istifasının ardından sosyal medyada Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici'nin istifasının istendiği ile ilgili iddialar dolaşmaya başladı. Peki Debgici istifa edecek mi?

Ak Parti K.Maraş İl Başkanı Debgici'nin istifası istendi mi?

Ak Parti'de ilk aşamada 25 il başkanının istifasının istendiği, daha sonra bu sayının 40'a ulaşacağı iddia edildi. Ak parti'de il başkanlarının istifa süreci dün Kütahya ile balşamıştı. Dün istifa eden AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş'ın ardından bu gün de AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz görevlerinden istifa ettiler.

Bu istifaların ardından sosyal medyada bazı kullanıcılar Genel Merkezin Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici'nin istifasını istediyle ilgili iddiaları paylaşmaya başladı. Ahmet Özdemir'in kongreye saatler kala görevden alınmasıyla İl Başkanı olarak atanan Debgici'nin istifa edip etmeyeceği merak konusu oldu.

Haber46'nın kulislerden aldığı bilgiye göre ise şu ana kadar Sakarya, Afyon, Bolu, Bursa, Antalya, Ankara, Balıkesir, Sivas, Burdur, İzmir, Bayburt, Hakkari, Siirt, Van, Ağrı, Muş, Diyarbakır, Şırnak, Kırıkkale, Konya, İzmir, Adana, Isparta, Kayseri, Kocaeli.il başkanlarını istifaları alındı. İstifaları alınanlar arasında Kahramanmaraş İl Başkanı şimdilik yok.

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın tüm illerin milletvekilleriyle görüştüğü, ilk etapta 10 ilin, ardından 25 ilin il başkanlarının istifasının istendiği bilgisi edinildi. Ak Partinin kongreye bu illerde yeni il başkanlarıyla gireceği konuşuluyor.

Bir kaç güne kadar konuyla ilgili gelişmelerin netleşmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 20:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gidici
Gidici - 2 ay Önce

Zaten yakışmıyordu

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 2 ay Önce

Vatana millete ne hayrınız oldu.

gamalag
gamalag - 2 ay Önce

hadi bakalım insAllah en büyük hizmeti istifası olur.

maraşın yerlisi
maraşın yerlisi - 2 ay Önce

Taht değişmekle baht değişmezmiş , zihniyet değişmediği sürece kişiler değişse ne olur. Önce sistemi değiştireceksin , yerli ve milli bir anayasa yapacaksın , dinine ve milliyetine uygun olacak , taklitçi kopyacı bir anlayışla yönetilen ülkede değişen hiç bir şey olmaz anca kişiler değişir gelen ağam giden paşam olur

partili
partili - 2 ay Önce

İstifa etse ne değişecek, büyük ağalar zaten her türlü işi götürüyor. şehrin medarı iftiharı ne derse olur. Gelecek kişide onun istediği olur. Vurguna yolsuzluğa devamm.

asım güzelbey
asım güzelbey - 2 ay Önce

bizim refah partisi döneminde mahalle temsilciği yapacak kapasitede bile değildi ona buna kölelik yaparak bu zamana kadar koltuğunu korudu basiretsiz bir adamdı istifasını heyecanla bekliyoruz.

Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

O zaman kesin milletvekili yapacaklar bunu diğer yedi uyurlarin yanına katacaklar

yavuzselim
yavuzselim - 2 ay Önce

yav bırakın dursun işte niye alsınlar oturuyor aslan gibi yerinde sy başkan gelsin çaylar gitsin kahveler işe ne gerek var

ulubatlı
ulubatlı - 2 ay Önce

akp de halktan kabul görebilecek kadro mu kaldı,bundan önceki gelmiş geçmiş siyasetcilerin hepsini tanıyoruz biliyoruz,şimdiye kadar yaptıkları gibi antipati toplayacak birini bulurlar ittifaklarlada yetinirler.

vatandaş
vatandaş - 2 ay Önce

sadece il değil ilçelerde istifa etsin yeni yüzler görmek istiyoruz

Çetin
Çetin - 2 ay Önce

Zaten iyi çalışanı sevmezlerrrr


SIRADAKİ HABER