AK Partili Uğur Aydemir: Vatandaşlarımız çok zekidir, cebinde parası yoksa eski yolu kullanır

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda muhalefete karşı ücretli yolları savunan AK Partili Uğur Aydemir, "Vatandaşlarımız çok zekidir. Cebinde parası yoksa eski yolu kullanır" dedi.

SİYASET 20.11.2021, 09:46
AK Partili Uğur Aydemir: Vatandaşlarımız çok zekidir, cebinde parası yoksa eski yolu kullanır
banner257
banner226

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün 2022 yılı bütçeleri Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşüldü. Muhalefet 'Yapı-İşlet-Devlet' modeliyle özel sektöre yaptırılan ücretli otoyollara dikkat çekti.

T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre, görüşmeler sırasında AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, muhalefet milletvekillerinin ücretli otoyol eleştirilerini "Vatandaşlarımız çok zekidir, yola çıkarken kendilerini bir kontrol ederler, öyle yola çıkarlar. Cebinde parası yoksa eski yolu kullanır, eski yolun seyahat rahatlığını da yaşayarak görür" diye yanıtladı.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın "Yani diyorsun ki; 'Parası olan geçsin, olmayan geçmesin'…" sözleri üzerine Aydemir şöyle devam etti:

"Bakın şu çok önemli kaldı ki bu otobanın kullanımı sayesinde diğer yolları rahatlatıyoruz ve eski yolu tercih eden vatandaşlarımız daha rahat seyahat yapıyorlar. Bunu da anlayın artık, lütfen bunu anlamış olun. Şunu söylüyorsunuz, 'Vatandaşın cebinden 1 lira para çıkmayacak' dediniz… Geçen sene Garo Paylan dedi ki, 'Sayın Bakanım Osmangazi Köprüsü'nden geçtim, ikinci gişeye geldim param bitti. Volkswagen arabamla oradan sıradan bir arabayla geçiyorum, Volkswagen'le param bitti.'

"Yani paranız bittiği zaman arkadaşlar olabilir, para kalmayabilir, gözlerinizi kapatıp arazinin gölgesinde oturmayın, başınızı bir kaldırın, şu yolların güzelliğine bakın arkadaşlar. Gözünüz gönlünüz açılsın arkadaşlar ya. Bakın ne kadar güzel yollar yapılmış, gözünüz gönlünüz açılsın. Artık Türkiye'de Volkswagen Passat'lar sıradan bir araba oldu demiştim ben de Sayın Paylan'a.

"Kaldı ki yola çıkarken de bizim vatandaşlarımız elini cebine atarlar, bütçelerini kontrol ederler, Sayın Paylan bunu yapmamış ama vatandaşlarımız çok zekidir, akıllıdır, yola çıkarken kendilerini bir kontrol ederler, öyle yola çıkarlar. Dolayısıyla eğer cebinde parası yoksa eski yolu kullanır, eski yolun seyahat rahatlığını da yaşayarak görür."

"Hans veya George alsaydı iyi miydi?"

Aydemir, Yap-İşlet-Devret projelerinin aynı müteahhitlere verilmesine yönelik "5'li çete" eleştirileri üzerine ise şunları söyledi:

"Arkadaşlar, ben size şunu söyleyeyim. '5 yandaş', '5 yandaş' deyip duruyorsunuz. Bakınız burada olmayanların ben avukatlığını yapmayacağım ama burada olmayanlar hakkında kimsenin günahına girmeyin. Bu 5 müteahhit İstanbul Havalimanı'nı yapıyor, niye zorunuza gidiyor? Hans alsaydı bu ihaleyi Hans yapsaydı, bilmem George yapsaydı iyi mi olacaktı? Ben bizim işadamlarımızla gurur duyuyorum."

banner261
Yorumlar (13)
mermercioglu 1 hafta önce
vatandaslarin ne kadar zei oldugu her secimde size rey verdiklerinden bellli oluyor .. utanin be utanin utanacak yuzunuz kaldiysa dusun artik bu halkin sirtindan
MARAŞLI 1 hafta önce
Terbiyesiz insanlar, insanlarla alay etmediğiniz kalmıştı oda oldu.
MEHMET YİNANÇ 1 hafta önce
Konuşmaktansa susun be kardeşim.
Sabri ozdas 1 hafta önce
Helal size cebinizi kasanızi heryeri doldurun. Kardeşinizi kızınızı damadı gelini dostunuzu para için yuzdurun. Helal olsun
Han-ı Yağma 1 hafta önce
Efendiler, pek açsınız, bu çehrenizde bellidir;
Yiyin, yemezseniz bugün yarın kalır mı, kim bilir?
Şu nimetler sofrası bakın, gelişinizle övünür
Bu hakkıdır gazânızın, evet, o hak da elde bir...

Yiyin efendiler yiyin; bu iç açıcı sofrası sizin;
Doyunca, tıksırınca. çatlayıncaya kadar yiyin!
Ede 1 hafta önce
Mal varlıkları açıklansın araştırılmalı. Su badireli tuzak dolu yollarda. İç dış düşmanı. Kefen bezi ile yola çıktık. Bu kutlu yolda. Türkün yürüyüşünde engeller aşılıyor.
Hadi mal varlıkları açıklansın. Bekliyik
tuncer 7 gün önce
expo dan ne kadar kaldırdınız kimleri ihya ettiniz ve bunların yaptıklarına oy vererek ortak olanlar Allah ınızdan bulun....
Davut demir 7 gün önce
Elinize sağlık
Ali rahmi 1 hafta önce
Ekmek bulamazlarsa pasta yesinler diyenden farkı var mı?
Dr. 1 hafta önce
bu defa bertizliler bile kurtaramaz sizi bertizlilerde uykudan uyandı siyasi sonunuz geldi hadi başka yerde oyna sözde vekil
Edeler 1 hafta önce
Bu kadar terbiyesizlik olmaz. Vatandaş la dalga geçmeye devam edin siz.
Cenk 1 hafta önce
Seçenin seçtiği ile doğru orantılı zeka seviyesi. Seçmen IQ'su + seçilenin IQ'su = Ülkenin entelektüel seviyesi ve gelişmişliği...
Mustafa MUTLU 6 gün önce
Bu günleri aramak için bütün yorumcuların birbirleriyle yarışmaları pek hayra alâmet değil. Şu anda rahat bir şekilde konuşuyorsunuz, umut bulamadıklarınızı biz daha önce denedik. Denenmişi denemenin bedeli inanın çok ağır. Yolunuz açık olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı