Ali Öztunç: Termik Santraller 1 Ocak’tan itibaren filtresiz çalıştırılmayacak

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 15 termik santralin filtresiz olarak 2.5 yıl daha çalışmasını ön gören düzenlemenin TBMM'de kabul edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gelen düzenlemeyi veto etmesini değerlendirdi.

Ali Öztunç: Termik Santraller 1 Ocak’tan itibaren filtresiz çalıştırılmayacak

15 termik santralin filtresiz olarak 2.5 yıl daha çalışmasını ön gören düzenlemenin TBMM'de kabul edilmesinin ardından tepkiler çığ gibi büyümüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlemeyi veto etti. Böylece 15 termik santralin yeni yılda filtresiz çalışmasının önüne geçilmiş oldu.

Özellikle kapasitesi, yerleşim bölgelerine yakınlığı ve doğaya olan zararı bakımından listede başı çeken Afşin-Elbistan Termik Santrali'nin filtresiz çalıştırılmasına Meclis çatısı altında AK Parti'li ve MHP'li vekillerin oylarıyla müsaade edilmesi üzerine Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, bölgeye 30 Milletvekiliyle çıkarma yapacağını ve çok büyük bir eyleme imza atacağını açıklamıştı.

Yıllardır konuyu ülke gündemine taşıyan ve bölge halkına zehir solutulduğunu, artan kanser vakalarının önünü alabilmek için de bir an önce bacaya filtreleme işlemi yapılması gerekliliğini savunan Öztunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararını olumlu karşıladı. Öztunç, "Afşin-Elbistan olarak feryadımızın doğru olduğunu gördük" ifadelerini kullandı.

"DOĞRU BİR KARAR ALINDI"

Öztunç açıklamasında şunları söyledi;

"Afşin Elbistan Termik santralinin filtresiz çalıştırılmasına ilişkin yasa Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından veto edildi. Doğru bir karar alındı. Afşin ve Elbistan olarak feryadımızın doğru olduğu görüldü. 1 Ocak’tan itibaren santral filtresiz çalıştırılmayacak."

YORUM EKLE
YORUMLAR
helal olsun
helal olsun - 2 hafta Önce

aldığın oyların hakkını veriyorsun.
ya aldığı oyların hakkını vermeyenler siz haram maaş alıyorsunuz. bunu bilin.
atom karınca bide şu hal kavşağı ile kayseri yoluna el atsan umudumuz sun

afşin-elbistan
afşin-elbistan - 2 hafta Önce

ali ÖZTUNÇ afşin-elbistan 'nın nefesi oldu çanı gönülden tebrik ediyorum saygılar başkanım herzaman yanında olacağız inşAllah

Seni sevmeyen ölsün
Seni sevmeyen ölsün - 2 hafta Önce

Şöyle böyle insanımıza hizmet en degerli ibadettir

SEN YAPTIN !
SEN YAPTIN ! - 2 hafta Önce

Sayın vekilim sizin dışınızda hiç kimse çıkıp ta bir cümle söylemedi ancak başarıyı kendileri yapmış gibi algı yaratıyorlar helal olsun vekilim.Bu memlekete sizin gibi vatansever insanların oması bizi memnun etmektedir. İnşaAllah diğer seçimelerde yine belediye başkan adayı olursunuz eminim bu memleket bu sefer sizin arkanızda duracaktır.

mmert
mmert @SEN YAPTIN ! - 2 hafta Önce

ali öztunç helal olsun sana kıymetini kmaraş bilir inşaAllah sizinle tanışmak isterim hep bir önyargı var insanların içinde dogru olanı yapan sizzsiniz ama o chp li yargısını çözmek lazım iyiki varsınız

EDELER
EDELER - 2 hafta Önce

ALİ ÖZTUNÇ 1 = 6 İŞE YARAMAZ VEKİL

mmm
mmm - 2 hafta Önce

AKP yalakalık ofisi gibi olmuş, kendi çıkardıgı yasayı eleştiriyor

Ede46
Ede46 - 2 hafta Önce

Yedi uyurlar bir Ali öztunç olamadı ya bu rezillikte yeter onlara

ede
ede - 2 hafta Önce

Allah ın arslanı

ali veli
ali veli - 2 hafta Önce

bu adam olmasa maraş köy bile olamaz

Fişekçi
Fişekçi - 2 hafta Önce

EyvAllah Ali Başkan

hasan
hasan - 2 hafta Önce

Allahına kurban Atom karıca partinin önemi yok

elbistanlı
elbistanlı - 2 hafta Önce

helal olsun.kendi memleketinin adamını savundu.

maraşlı
maraşlı - 2 hafta Önce

helal olsun aydığın oylara

Ser
Ser - 2 hafta Önce

Vah vah vah. Ali öztunç sen başkasın tek başına maraş siyasetine yön veriyorsun. Diğer vekiller de senin sayende her geçen gün sacmalamakta ve yanar donerlikte level atladılar

Mehmet
Mehmet - 2 hafta Önce

Helal sana ali bey devammm

Merhaba
Merhaba - 1 hafta Önce

Diyorlar su devlet baskani ayak ayak üstüne atmış. Bu devlet başkani elini şöyle yapmış. Sen gelismislige teknolojiye kapasiteye uretime bak. Bunlar bos isler. Birde haber yapiliyor


SIRADAKİ HABER