Cemaat, parti kuracak mı? İşte cevabı

Onursal Başkanlığını Fethullah Gülen'in yaptığı Gazeteci ve Yazarlar Vakfı, "Camianın bir siyasi parti kurması, kurdurması ya da son günlerde sıklıkla dile getirilen ve asılsız bir iddia olan bir partiyle ittifakının kesinlikle söz konusu olmadığını" bildirdi.

Cemaat, parti kuracak mı? İşte cevabı

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, "Bu iddia büyük bir yalandır. Sağduyulu milletimiz bugüne kadar doğrunun nerede olduğunu bilmiş ve tercihini de o yönde kullanmıştır. Kimsenin kimseden akıl almaya ihtiyacı yoktur" denildi.

17 Aralık'ta gerçekleştirilen İstanbul merkezli operasyonla başlayan, 4 bakanın istifasıyla devam eden ve  10 bine yakın emniyet ve yargı mensubunun görev yerlerinin değiştirilmesiyle başka bir boyut kazanan sancılı bir süreçten geçildiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Önceki açıklamalarımızda ifade edildiği gibi, farklı siyasi düşüncelerden milyonlarca gönüllü destekçiye sahip olan camianın bir siyasi parti kurması, kurdurması ya da son günlerde sıklıkla dile getirilen ve asılsız bir iddia olan bir partiyle ittifakı kesinlikle söz konusu değildir. Bu iddia büyük bir yalandır. Sağduyulu milletimiz bugüne kadar doğrunun nerede olduğunu bilmiş ve tercihini de o yönde kullanmıştır. Kimsenin kimseden akıl almaya ihtiyacı yoktur. Bir kabine üyesi, dershaneler konusunda 'Camiaya mensup kişiler tarafından Başbakanın tehdit edildiğini' iddia etmiştir. Bu kabul edilemez iddianın sahibi, iddiasını ispatla mükelleftir. Aksi halde müfteridir. Yaklaşık 50 yıldır, öncelikle milletimizin ve dünya kamuoyunun güven testinden defalarca alnının akıyla çıkmış olan Hizmet Camiası'nın bu güveni zedeleyecek ne insani, ne İslami, ne de hukuki açıdan hiçbir suiistimali olmamıştır. Siyaset meydanlarında insafsızca tekrar edilen; "şantaj, tehdit, komplo ve kumpas" iftiraları kabul edilemez"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER